Müdür Nuh’un kahramanı Birinci

Çiftlikköy Belediyesinin Temizlik İşleri Müdürü Sn. Nuh Kutluca’nın yıllardır bitmez tükenmez çalışkanlığı, iş takibi, mahiyetindeki personele de sirayet etmiş, sabahın ilk saatlerinden gece yarılarına kadar of demeden çalışan güler yüzlü, sevecen temizlik ekibinin canlarından Sn. Mustafa Birinci, çalışırken, içinde 2500 TL ve hüviyetlerin olduğu Neşe Alptuğ’a ait cüzdanı bulmuş, Zabıta Müdürü Sn. Sinan Güney’e sunmuş, cüzdan sahibine 2 saat içerisinde teslim edilmiştir.
Duymak, görmek istediğim en tatlı hatıralar arasında anacağım bu olayın Belediye tarafından onurlandırılacağı törende yerimin ayrılmasını, Sn. Mustafa Binici’ye gazetem adına şükran plaketini sunmak şevkinin tattırılmasını canı gönülden diliyorum.
*****
Cumhuriyetin ilanından sonra, KİT’ler (Kamu İktisadi Teşekkülleri) kurulmaya başlandı. Don, atlet, pijama üretimi Sümerbank’a, ayakkabı üretimi Beykoz Kundura Fabrikasına verildi. Bunun benzeri onlarca fabrika kuruldu, ülkemizde imalat hızlandı, yoklar azaldı ve çok iyi oldu.
İhtiyacı kadar kadroyla çalışan fabrikalar zamanla politikacıların arpalıkları haline geldi, binlerce fazla personel alındı, işin maliyeti düşünülmedi, her yıl hazineye görev zararları sirayet etti, her yıl bilançolar zararla kapandı.
Hazine bu yükleri taşıyamaz olunca özelleştirmeye gidildi.
Siyasilerin elinden oyuncakları alındı, şimdi KİT’lerin yerini belediyeler aldı, tümünde ihtiyaç fazlası personel istihdam ediliyor, bunun neticesinde şimdi belediyeler zarar üstüne zarar etmekteler.
Üstelik ticarete de bulaştılar, kahvehane, lokanta, restoran işletmelerinden puan alırız diye açıyorlar, ne yazık ki puan üstüne puan kaybediyorlar.
Kafede 3 müşteri var, 13 personel hizmet veriyor.
Üst derece yetkililerin ücretsiz faydalanmaları bardağı taşıran son damlalar oluyor, insanım bunları gözleri ile görüyor, not ediyor, ileri de zamanı gelince gereğince kullanacak, bundan kim kaybediyor onu sandık başında göreceğiz.

YORUM EKLE