AFAD’da Doğan Toncer Göreve Başladı

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından, Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak ataması yapılan Doğan TONCER, 28.12.2020 tarihinde göreve başladı.

AFAD’da Doğan Toncer Göreve Başladı

Doğan Toncer Kimdir?

1970 Yılında İstanbul İli Bakırköy İlçesinde doğmuştur.1987 yılında Gaziosmanpaşa Plevne Lisesi’nden ve 1991 yılında da Erciyes Üniversitesi Pazarlama ve Satış Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.

1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye Daire Başkanlığında göreve başlamış olup, itfaiye eri, itfaiye ekip amiri ve itfaiye amiri görevlerinde bulunmuştur. 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. 2014 yılında Avrupa Yakası İtfaiye müdürlüğü müdahaleden sorumlu müdür yardımcısı görevine atanmıştır.

Bu görevi 04.12.2019 yılına kadar beş yıl boyunca sürdürmüş olup İstanbul ili ve yurt genelinde meydana gelen çok sayıdaki afet ve acil durumlarda görev yapmıştır. 2014-2019 yılları arasında AFAD Türkiye afet müdahale planı(TAMP) çalışmalarında yangın ve arama kurtarma grupları çalışmalarında bulunmuştur.

Yurt içi ve yurtdışında defalarca afet acil durum ve teknik görevlerde görev yapmış olup Valilik Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve ilçe kaymakamlıklarından verilmiş çok sayıda takdir, teşekkür ve başarı ödüllerine ve değişik konularda olmak üzere mesleki ve teknik olmak üzere çok sayıda eğitim sertifikasına sahiptir. Aynı zamanda 2016-2019 yılları arasında Türkiye İtfaiyeciler Birliği İstanbul Şubesi Genel sekreterliği görevini yürütmüştür.

2019 Yılında İstinye üniversitesi İşletme Yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup Bilgi Merkezlerinde Risk ve Kriz Yönetimi adlı kitapta bölüm yazarlığı yapmıştır. Kitap içeriğinde Afet ve Acil Durumlarda İnsan Kaynakları Yönetimi ve İstanbul İtfaiyesi Örneği adlı yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. Halen Atatürk Üniversitesi Afet ve Acil Durum Yönetimi bölümünde eğitimine devam etmektedir.

04.12.2019 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Afet Koordinasyon Müdürlüğünde(AKOM) görev yapmış olup Türkiye Afet ve Acil durum müdahale çalışmalarına bilgi, birikim ve tecrübelerini kullanarak katkı sağlama çalışmalarında bulunmuştur.

23.12.2020 tarihi itibariyle İç İşleri Bakanlığı ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Oluru ile Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak göreve atanmıştır.

Doğan Toncer, evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUM EKLE