Atıksu tesislerine ani denetim

Yalova’da bulunan endüstriyel ve evsel içerikli atıksu arıtma tesisleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından anlık denetimlere tabi tutuluyor. Yapılan ani denetimlerde atıksu tesislerinden alınan numuneler Bakanlık tarafından akredite olan laboratuvarlarda analiz ediliyor.

 Atıksu tesislerine ani  denetim

Yalova’da bulunan endüstriyel ve evsel içerikli atıksu arıtma tesisleri Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından anlık denetimlere tabi tutuluyor.  Yapılan ani denetimlerde atıksu tesislerinden alınan numuneler Bakanlık tarafından akredite olan laboratuvarlarda analiz ediliyor.


İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Atıksu Tesislerine yapılan denetimlerde sınır değerlerini aşan tesislere idari yaptırım uygulandığı belirtilerek, “İlimizde bulunan endüstriyel ve evsel içerikli atıksu arıtma tesislerinde günlük yaklaşık 100.000 m3 atıksu arıtılmaktadır. Arıtma tesisleri İl Müdürlüğümüzce ani olarak denetlenmekte ve atıksu numuneleri alınarak Bakanlığımızca akredite olan laboratuvarlarda analiz ettirilmektedir. Analiz sonuçları Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğinde belirtilen sınır değerleri aşması halinde ilgili tesise idari yaptırım uygulanmaktadır.Bu kapsamda atıksu arıtma tesislerinden atıksu numunesi alınmasına devam edildi” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE

banner137

banner138