BİVED'te Sağlıklı Beslenme Semineri

Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından engelli vatandaşları sağlık konusunda bilinçlendirme amaçlı başlatılan bilgilendirme seminerleri sağlıklı beslenme konusu ile sürdü.

BİVED'te Sağlıklı Beslenme Semineri
Biz de Varız Engelliler Derneği bünyesinde, dernek merkezinde her ay yapılan seminerlerin bu ayki konusu sağlıklı beslenme oldu. Engellilerin büyük ilgi gösterdiği seminerle ilgili açıklamada bulunan Dernek Başkanı Ergül Dağcı, “Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile birlikte engellileri sağlık konusunda bilinçlendirmeye yönelik çalışmalar ışığında dernek merkezimizde yapılan seminerlerin üçüncüsünde gündemden hiç düşmeyen ve sağlığımızın en önemli unsuru olan sağlıklı beslenme konusunda 3 ay boyunca olduğu gibi halk sağlığından arkadaşlarımızla birlikte net ve doğru bilgiler vermeye çalıştık.

3 aydan bu yana her seminere yoğun katılım olduğunu sevinçle gözlemlemekteyiz. Bu da engelli vatandaşlarımızın bilgilendirme toplantıları, seminerler  gibi eğitici toplantılara sanılanın aksine duyarsız olmadığını göstermektedir. Bizi de en çok mutlu eden budur diye konuşurken yoğun katılımın gözlemlendiği seminere katılan BİVED üyeleri seminerlerin kendileri için son derece yararlı olduğunu, her seminerde ayrı bir konuda yanlış bilgilerini düzeltme imkanı bulduklarını,  bu ay ise sağlıkla ilgili tüm sorunların başı olan sağlıklı beslenmenin yolu konusunda bilgi aldıklarını ve sağlıklı beslenmenin önemini bir kez daha kavradıklarını ve seminerlerin çok güzel ve yararlı geçtiğini söylerken bir sonraki ayın konusunun ne olacağı hakkındaki meraklarını da belirtmeden edemediler” dedi.
YORUM EKLE

banner137

banner138