Bonsai tehlikesi

Tarım ilacı olarak kullanılırken uyuşturucu niteliğinde olduğunun anlaşılmasıyla son yıllarda uyuşturucu piyasasında talep gören sentetik kimyasal ‘bonzai’, Çınarcık’ta polis tarafından yapılan operasyonda bir şahsın üzerinde ele geçirildi.

Bonsai tehlikesi
Geçtiğimiz Cuma akşamı 21.20 sıralarında Çınarcık’ta Harmanlar Mahallesi’nde görevliler tarafından durumundan şüphelenilen Y.C.’nin üzerinde yapılan aramada 2 gram esrarın yanı sıra 0,5 gram bonzai adlı sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Yüksek derecede bağımlılık yapan beyin kanaması ve ölüme neden olan bonsai son dönemde uyuşturucu piyasasını ele geçirmiş olan, kimyasal ve duman yoluyla alınan bonzai, 13 Şubat 2012’de Resmi Gazete’de yayınlanan kararname ile resmi olarak uyuşturucu sınıfına girmişti.

Esrarla kıyaslanmayacak kadar şiddetli bir uyuşturucu olduğu belirtilen bonzai’nin yeni olması dolayısıyla insan sağlığı üzerindeki kalıcı etkileri de  henüz tam anlamıyla gözlenmiş değil. Öte yandan aynı akşam Yalova merkezinde Yalı Caddesi’nde de S.B, M.N.K. ve O.K. isimli şahısların durumundun şüphelenilerek kontrol yapılmak istendiği esnada şahıslar tarafından yere atılan şeffaf poşet içinde hap, 2 ayrı kağıda sarılı vaziyette daralı 9 gram esrar maddesi ele geçirildi.a
YORUM EKLE

banner137

banner138