Çınarcık’ta Gıda İşletmeleri Denetlendi

Turizm sezonun başlamasıyla artan yoğunluk dikkate alınarak Çınarcık İlçesinde gıda satan işletmeler Yalova Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda kontrol görevlileri tarafından 3 ekip halinde 3 gün boyunca denetlendi.

Çınarcık’ta Gıda İşletmeleri Denetlendi
Gıda hijyeni ve mevzuatın gerektirdiği evraklar için denetlenen yaklaşık 100 işletme de görülen eksik ve aksaklıklar tespit edildi, işletme sahipleri bilgilendirilerek uyarıldı. Aralıksız olarak yapılacak denetimlerde hijyene dikkat etmeyen, insan sağlığına aykırı ürün kullananlar hakkında taviz verilmeden yasal işlem uygulanacağı işetme sahiplerine bildirildi.

Denetimler Aralıksız Devam Ettirilecek

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Selim Karahan, “Önemli bir turizm yöresi olan ilimizde özellikle yerli ve yabancı turistlerin rağbet gösterdiği Yalova Merkez İlçe, Armutlu, Çınarcık ve Termal ilçelerinde denetimler arttırılarak aralıksız devam edecek, İl dışından gelen misafirlerin sağlıklı ve gönül rahatlığı ile beslenmeleri konusunda azami çaba gösterilecektir” dedi.

“Alo 174 gıda hattını kullanalım”

Karahan, “En büyük denetçinin tüketici olması sebebiyle vatandaşlarımızın gıda ürünleri ve gıda satan işyerleri konusunda hassasiyet göstermeleri, gördükleri eksik ve aksaklıkları Alo 174 Gıda Hattı’na bir vatandaşlık görevi gereği bildirmeleri gerekmektedir. Yapılacak müracaatlar en kısa zamanda sonuçlandırılacak ve ilgilisine bilgi verilecektir” diye konuştu.
YORUM EKLE

banner137

banner138