Darıca’dan Yalova’ya Kürek Çekti

Otizm hastalığına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak isteyen aktivist Hakan Pekzorlu Kocaeli’nin Darıca ilçesinden başlayarak Yalova’ya kadar 10 mil boyunca kürek çekti. Pekzorlu Yalova’da alkışlar ve çiçeklerle karşılandı.

Darıca’dan Yalova’ya Kürek Çekti

Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla, bu hastalığa dikkat çekmek isteyen aktivist Hakan Pekzorlu ilginç bir etkinlik gerçekleştirdi. Sabah 07:00’de Kocaeli’nin Darıca ilçesi sahilinden kendisine ait, “Fatih” adlı sandalla denize açılan Pekzorlu, 5 saati aşkın bir süre kürek çekerek Yalova’ya ulaştı. 10 millik yolculuğunun Yalova açıklarında Yalova Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi Şubesi ekipleri de tekne ile Hakan Pekzorlu’ya eşlik etti. Sirenler eşliğinde Yalova Balıkçı Barınağı’na giren Pekzorlu’yu ise Otizm hastası çocuklar ve aileleri ile Yalova Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çibir karşıladı. Pekzorlu’ya çiçek sunan Otizm Hastası çocukların yakınları bu anlamlı etkinlikten dolayı teşekkür ettiler. Etkinliğin amacı hakkında bilgi veren Hakan Pekzorlu ise, “Otizm’e dikkat çekmek için, ‘Otizme Mavi Işık Yak’ sloganı ile yola çıktım. İnşallah bu konuya dikkat çekebilmişimdir. Bundan sonra daha farklı etkinlikler de düzenleyeceğim. Otizmli kardeşlerimiz ve aileleri için farklı bir şey yapmak istedim” dedi.
Otizm hastası bir çocuk tarafından yapılan ve sandalıyla denizde kürek çeken Hakan Pekzorlu’nun tasvir edildiği bir tablo ise Pekzorlu’nun duygulanmasına neden oldu. Pekzorlu daha sonra Otizm hastası çocuklar ve aileleri ile kendini karşılamaya gelen kalabalıkla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

YORUM EKLE