Devlet Hastanesi’nde kardiyolog kalmadı

Yalova Devlet Hastanesi’nde geçtiğimiz haftadan bu yana kardiyolog olmamasından dolayı kalp hastaları zor durumda kaldı.

Devlet Hastanesi’nde kardiyolog kalmadı
Yalova’da yaşayan 57 yaşındaki memur emeklisi Fikret Kiki, kalp hastalığı nedeniyle sürekli kontrol ve tetkiklere ihtiyaç duyduğunu, ancak Devlet Hastanesi’ne muayene olmak için gittiğinde hastanedeki iki kardiyologun da ayrıldığını öğrendiğini belirterek, “Yazıktır, günahtır. Bu kadar kalp hastası var, koca devlet hastanesinde ise bir tane kardiyolog yok. Bu konuda harekete geçmeleri için milletvekillerimizle de görüşeceğim. Sayın CHP Milletvekilimiz Muharrem İnce, Yalova Lisesi’nin bahçesi ile olduğu kadar, mağdur durumdaki bizlerin çözümü için de devreye girmeli” diye konuştu.

İki kardiyolog ayrılınca kalp hastaları zorda kaldı

Geçtiğimiz yıl kalp krizi geçirdiğini ve Yalova’dan Bursa Aritmi’ye sevkedilerek stent taktırdığını söyleyen arter damar hastası Kiki, “Rutin kontrollerim var, ayrıca annem de kalp hastası. Bu hafta hastaneye gittiğimde bana hem Kardiyolog Dr. Murat Bilaloğlu, hem de Dr. Osman Özdabakoğlu’nun artık hastanede olmadığını söylediler. Önce Hastane müdürüne, sonra Baştabip Yardımcısına çıktım. Bana Dr. Osman Bey’in Bursa’daki bir hastane ile anlaştığını, istifasını bile vermeden ayrıldığını söylediler. Dr. Murat Bey de istifa etmiş. Yapabilecekleri bir şey olmadığını, ellerinden bir şey gelmediğini söylediler. Yazık, günah bu kadar kalp hastası ne yapacak” diye konuştu. Bu konuyu milletvekillerine kadar taşıyacağını belirten Kiki, devlet hastanesinde kardiyolog olmamasının çok büyük bir eksiklik olduğunu dile getirdi. 
YORUM EKLE

banner137

banner138