En Uzak Yere 20 Dakikada Ulaşılıyor

Yalova Sağlık İl Müdürlüğü ülkede vakaya en hızlı intikal sürelerine sahip ambulanslara sahip. İldeki ambulanslar ilin en uzak noktasına 20 dakikada ulaşıyor.

En Uzak Yere 20 Dakikada Ulaşılıyor

Ülkenin bir çok noktasında ambulansların olay yerine çeşitli nedenlerle geç ulaştıklarına şahit olurken Yalova ambulansların olaylara müdahale süresi bakımında ilk sıralarda yer alıyor. Ambulanslarla ilgili aktarılan bilgide, “Yalova ambulansların acil vakalara müdahale süresi bakımında ülkenin en öndeki illeri arasında yer alıyor. Zira Yalova’da ihbarın ulaşmasından en geç 7 dakika içerisinde il içerisindeki bir noktaya intikal ediliyor. İlin en uzak noktasına ise 20 dakika gibi bir sürede ulaşabiliyoruz. Bu rakamlar birçok ille kıyaslandığında çok hızlı müdahale süreleridir” denildi.

“Ambulanslara yol verin”
Yalova’da ambulanslara trafikte yol verilmesi de istenerek, “Yollarda en büyük sorun araçların ambulansa yol vermek istememesinden kaynaklanıyor. Eskiden bu durum çok daha kötüydü. Son yıllarda yapılan bilinçlendirme çalışmaları ile vatandaşlar ambulans sesini duyduklarında araçlarını kenara çekip yol vermeye başladılar. Elbette halen yeterli bir noktada değiliz ama eminim halkımız daha da bilinçlenecek. Unutmamak lazım ki ambulanslar acil durumlar dışında siren çalarak trafikte dolaşmazlar. O ambulansta olan kişi sizin bir yakınınız da olabilir ve hayata tutunmak için zamana karşı yarışıyor olabilir. Lütfen böyle düşünerek hareket edelim ve ambulanslara trafikte yol verelim” çağrısında bulunuldu.

 

YORUM EKLE