Havamız temiz

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’nün 2012-2013 Kış Sezonu Mart ayı hava kalitesi ölçümlerine göre, Yalova merkezi, PM10’da (partikül madde) en temiz 3, SO2’de (kükürtdioksit) ise en temiz 5. bölge olarak yer aldı.

Havamız temiz
 PM10’da uzun vadeli sınır değer 90 µg/m3, SO2’de ise 125 µg/m3 olarak kabul ediliyor.

Yalova’da sanayi bölgesinde UHKİA’ya bağlı istasyon yok

Ulusal Hava Kalitesi İzleme Ağına bağlı hava kalitesi izleme istasyonları baz alınarak  hesaplanan verilere göre PM10 ortalamasının en yüksek ölçüldüğü yer Kayseri Hürriyet İstasyonu, SO2 ortalamasının en yüksek ölçüldüğü yer ise İzmir Şirinyer istasyonu oldu. Yalova Şehir Merkezi’nde Atatürk Stadyumu yanında bulunan ölçüm istasyonunda ise değerler limitlerin oldukça altında yer aldı. 2012-2013 Kış Sezonu PM10 ve SO2 Ortalamalarının En Düşük Olduğu Hava Kalitesi İzleme  İstasyonları arasında Yalova PM (partikül madde) sıralamasında 20 birimle en temiz 3. Il, SO2 (kükürtdioksit) sıralamasında ise 4 birimle en temiz 5.ölçüm oranını yakaladı.


Veriler Yalova merkezi temiz diyor

2012-2013 Kış Sezonunda PM10 ortalamalarının en düşük bulunduğu hava kalitesi izleme istasyonları sırasıyla Giresun, Çanakkale, Yalova, Adana (Çatalan), Hatay 2 (İskenderun), İzmir (Gaziemir), Artvin, Şırnak, Sinop ve Tokat olarak gerçekleşti. SO2 ortalamalarının en düşük bulunduğu istasyonlar ise sırasıyla Antalya, Artvin, İzmir (Alsancak), İçel, Yalova, İstanbul (Beşiktaş), Eskişehir, Rize, Adana (Meteoroloji) ve İstanbul (Ümraniye) olarak gösterildi. 

YORUM EKLE

banner137

banner138