Kan bağışına Merakuyu Camisi cemaatinden ilgi

Yalova Kızılay Kan İstasyonu gezici ekipleri, Yalova için bu sene belirlenen 10 bin 500 ünite kan bağışı hedefine ulaşmak için hemen her gün kentin farklı noktalarında stand kurarak vatandaşlara ulaşıyor.

Kan bağışına Merakuyu Camisi cemaatinden ilgi
Cumhuriyet Caddesi’ndeki Merakuyu Camisi’nin önünde kan bağışı alan Kızılay ekibine, cami müdavimleri ve çevre esnaf büyük ilgi gösterdi. Merakuyu Camisi Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Aslıyüksek’in kan bağışında bulunanlara lokma ikram ettiği kan bağışı etkinliğinin çok verimli geçtiğini belirten Kızılay Kan İstasyonu Gezici Ekibi Doktoru Ahmet Hamdi Usman, kan bağışının vücuttaki kan hücrelerinin kendisini yenilemesi açısından son derece sağlıklı olduğunu belirterek, aldıkları kanlarla il genelindeki talebe de cevap verdiklerini dile getirdi.

Kan talebini karşılamak için tüm güçleriyle çalışıyorlar

Kızılay Kan İstasyonu personeli ise geçtiğimiz yıl 9 bin olan kan bağışı hedefinin bu yıl 10 bin 500 ünite olarak belirlenmesine karşın bu rakama ulaşmanın kolay olmadığını söyledi. Geçtiğimiz yıl 7 bin 500 civarındaki Yalova Devlet Hastanesi kan talebinin kafa kafaya karşılanabildiğini, özel hastanelerin ihtiyaçlarının da ekstra olduğunu belirten yetkililer, talebin karşılanmasında bazı noktalarda beklentilerin yerine gelmemesinin sayıyı düşürdüğünü sözlerine ekledi. Son olarak üniversite şenliklerinde açılan kan bağışı standına öğrencilerin ilgisinin ise yeterli düzeyde olmadığı kaydediliyor. 

YORUM EKLE

banner137

banner138