Lösev Uyarıyor: Bu Tuzağa Düşmeyin

Ramazan Ayı tüm Türkiye'de dolandırıcılar halkımızı vicdanları hiç sızlamadan kandırıyorlar diyen LÖSEV yetkilileri, “Lösemili Çocuklarımızın Bağışlarına Göz Diken Bu Hırsızları Birlikte Yakalayalım” diyerek bir basın açıklaması yayınladılar.

Lösev Uyarıyor: Bu Tuzağa Düşmeyin
 Açıklamada, “Şehirlerimizden yüzlerce bağışçımız arıyor ve bizlere ihbarda bulunuyor. Birileri şehir şehir dolaşarak hasta çocukların hakkı olan bağışlarla kazanç elde ediyor. Buna hep beraber bir son diyelim. Sizlerin desteği çok önemli. Haberimizi mutlaka yayınlayın. Onlara nefes aldırmayalım. Halkımızı kandırmanın bu kadar kolay olmadığını Mübarek Ramazan Ayında gelin birlikte gösterelim. Yayın desteğinizi bekliyoruz.

LÖSEV UYARIYOR: BU TUZAĞA DÜŞMEYİN

Ramazan Ayı içinde öncesi tüm Türkiye'de dolandırıcılar halkımızı vicdanları hiç sızlamadan kandırıyorlar. Lösemili Çocuklarımızın Bağışlarına Göz Diken Bu Hırsızları Birlikte Yakalayalım. Hırsızlar, sahtekârlar, tüyü bitmemiş yetimin parasına göz diken, onların hayatını hiçe sayan bu organize suç örgütünü, mutlaka siz ve biz yakalatmalıyız. Lösemili Çocuklar vb. Derneği adı ile ilden ile yayılan, kapı kapı dolaşan, "LÖSEV'den geliyoruz, Lösemili Çocuklar için yardım topluyoruz" diyerek sahte makbuz ve kimliklerle para toplayan veya eşya satan bu kişiler, hayırsever halkımızın tepkilerine neden olmaktadırlar.

FAAL OLMAYAN LÖSEMİ DERNEĞİ TİCARETHANEYE DÖNÜŞMÜŞ

Lösemili çocukla hiç ilgisi olmayan, ancak LÖSEV'in resmi sitesindeki resim ve simgeleri kopyalayarak dergi, broşür bastıran, sahte kimlik bağış makbuzları ve sahte para toplama izni ile bağış toplayan duygu sömürüsü yapan bu kişileri hemen 155 Polis İmdat ve 0530 455 98 37 / 0312 447 06 60 LÖSEV imdat telefonlarına ihbar ediniz ve yakalatınız. Bir Güvenlik Görevlisinin İsyanı: "Gündüz paraları topluyorlar, gece pavyonda yiyorlar." Şunu iyi bilin ki LÖSEV vakfımız asla kapı kapı dolaşıp yardım, bağış toplamaz. Her kim ki LÖSEV'den geliyoruz, bağış topluyoruz, işte kimliğim, işte resmi iznim diyorsa o kişiler hırsızdır, sahtekârdır. Topladıkları bu yardımın tek kuruşunu lösemili çocuklara iletmiyorlar. Bir emniyet görevlisinin dediği gibi, gündüz paraları toplayıp gece pavyonlarda yiyorlarmış. Emniyet güçlerinin bu kişiler hakkında, . İzinsiz yardım toplama . Nitelikli dolandırıcılık . Dolandırıcılık amaçlı organize suç örgütü oluşturmak . Halkın güvenini kötüye kullanmak suçlarından yasal işlem yapmalarını bekliyoruz.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İSYANDALAR 

Kendileri adına bu hırsız ve dolandırıcıların bağış topladığını öğrenen lösemili aileler isyan bayrağını çektiler. Aslında LÖSEV'e, lösemili çocuklara gelecek bu yardımların organize suç örgütlerine gitmesi onları kızdırdı. Hepsi birden bu suçluları ellerimizle yakalayıp adalete teslim etmek bizim görevimiz diyerek kollarını sıvadılar. LÖSEV Ankara Merkez: 0312 447 06 60 www.losev.org.tr LÖSEV BASIN : bursa@losev.org.tr”

YORUM EKLE

banner137

banner138