"Sağlık hizmetleri her geçen gün iyileşiyor"

Sağlık Bakanlığı tarafından Yalova'ya gönderilen 4 ambulans düzenlenen törenle hizmete girdi. Burada konuşan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, "Yalova'da sağlık hizmetleri her geçen gün daha da iyileşiyor" dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Yalova'ya gönderilen 4 ambulans düzenlenen törenle hizmete girdi. Burada konuşan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, "Yalova'da sağlık hizmetleri her geçen gün daha da iyileşiyor" dedi. 
Yalova'da sağlık hizmetlerinin daha hızlı ve kapsamlı şekilde verilmesine imkan sağlamak adına Sağlık Bakanlığı tarafından Yalova'ya gönderilen 4 yeni ambulans Sağlık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenle hizmete girdi. Törene Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Yalova Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu, Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Daştan, Yalova Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. İbrahim Dedecan, Yalova Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Ünal Küçükyılmaz ile sağlık personeli de katıldı. Tören öncesinde ambulanslar ve Yalova'da ki sağlık hizmetleri konusunda bilgiler veren Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Daştan vakalara ulaşma zamanı açısından Yalova'nın ülkenin en önde gelen illerinden birisi olduğunu söyledi. Daştan, "25 adet ambulansla Yalova'da hizmet veriyoruz. Bunlarla birlikte 2013-2014 ve 2015 model ambulanslarla hizmet vermeye başlıyoruz. 174 personelimiz var. Ortalama olarak bir vakaya ulaşma süremiz 5 dakika 25 saniye. Kırsalda ise ilk yarım saat içerisinde vakaya ulaşma hedefine ulaşıyoruz. Bu sürede Türkiye ortalamasının çok altında. Yani il olarak ülkenin vakalara ulaşma süresi en kısa illerinden birisi biziz. Son 3 ayda 5 bin 285 adet vakaya müdahale ederek önemli bir sayıya ulaştık. Yeni ambulanslarımızda acil müdahale için gereken tüm donanımlar var. Ayrıca bu yeni ambulanslarda kontağın çevrilmesi ile birlikte ön kameralar çalışarak kayıt yapmaya başlıyor. Ve trafikte ambulansa yol vermeyen araçlar bu sayede emniyete bildirilerek gerekli cezaların uygulanması da sağlanıyor" diye konuştu. 
Konuşmanın ardından ambulansları dolaşan ve ambulansların sahip olduğu teknik donanımlar hakkında bilgiler alan Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ise Yalova'da sağlık hizmetlerinin her geçen gün daha da iyileştiğini dile getirdi. Cebiroğlu konuşmasında, "Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Eskileri hatırlarız eskiden hastanelerimizde uzun saatler boyu sıralar beklerdik. Hastane eczanelerinde ilaç bulamazdık. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın mantığı ile sağlık alanında önemli gelişmeler yaşadık. Bugün hastanelerimizin durumu çok iyi. Halkımız da hastanelerden aldığı hizmetlerden son derece memnun. Anjiyo ünitesinden tutun da, kemoterapi ünitesine kadar artık bir çok önemli hizmeti de halkımız verebiliyoruz. Bugün de 4 yeni ambulans daha hizmete giriyor. Bu ambulanslar sayesinde artık hastalara daha hızlı ulaşacak ve daha iyi hizmetler verebileceğiz. Yalova'da sağlık hizmetleri her geçen gün daha da iyileşiyor" sözlerine yer verdi. 
Konuşmaların ardından 4 yeni ambulansın hizmete girişini sağlayan kurdeleyi Yalova Valisi Selim Cebiroğlu kesti. 
YORUM EKLE

banner137

banner138