‘6 ayda çözüyordunuz ne oldu?’

Yalova Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Yalova Belediyesi’nin mevcut binasının durumu ve personelin dağıtılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

‘6 ayda çözüyordunuz ne oldu?’

Güleç; “Yaklaşık üç yıl önce 6 ayda geri döneceğiz diye personeli dağıttınız üzerinden 5 tane 6 ay geçti ortada bir şey yok” dedi. Yalova Belediyesi’nin mevcut binasının olası bir depremde ayakta kalamayacağını bu nedenle halen orada bulunan personellerinde can güvenliği için ivedilikle boşaltılması gerektiği konusunda daha önce açıklamalarda bulunan Halit Güleç, Yalova Belediyesi’nin şu anki yapısı hakkında konuştu. Güleç; “Bu konudaki hassasiyetimizi ve uyarımızı daha önce yapmıştık. Bina depreme dayanıklı değil. Kalan birimlerinde tahliye edilerek acil bir eylem planı ortaya konmalı diye. Çünkü ana binanın büyük çoğunluğu boşaltılsa da halen orda hizmet veren personellerimiz var. Ancak binanın tahliyesi ayrı bir konu, personellerin dağıtılması ayrı bir konu.

Yalova Belediyesi’ni 12’ye Böldünüz

Biz mevcut yapıyı koruyarak tüm personellerimizin aynı yerde bulunacağı bir planı başlatmıştık. Ta ki haksızlığa uğruyana kadar. Vekaleten göreve geleli yaklaşık 3 yıl olacak. Yaptığınız ilk iş bizim aldığımız kararı iptal etmek oldu. Daha sonra ise mevcut yapıyı 12’ye böldünüz. Yalova Belediyesi personelleri 12 ayrı noktaya dağıtılmış durumda. Vekil yönetim kontrolü kaybetmiş durumda. Kimsenin kimseden haberi yok. Başkan Yardımcıları personele hakim değil. Parçalı bir yapı söz konusu. 6 ay sonra dönüyoruz diye dağıtılan personel daha kaç 6 ayı başka başka binalarda geçirecek belli değil.

Hani Paranız da Gücünüz de Vardı

6 ayda bir bina yaparız. Paramız da gücümüz de yerimiz de var diyordunuz neden yapmadınız. 1 değil 5 tane 6 ay geçti. Plansızlığınızın en güzel örneğini düğün sezonlarının sonuna gelindiği şu günlerde kır düğün alanı yapmanızla bir kez daha ilan ettiniz. Yaz sezonu öncesi yapılacak işi sonbaharda yaptınız. Şu an duyar gibiyim yer bize yeni geçti. Önümüzdeki sezona hazırlıyoruz. İyi de önümüzdeki sezon hizmete açmak için bi bu kadarda tadilat yapacaksınız. Yazık değil mi? Önceliklerin ne olduğunu görün. Öncelik personelin yeniden tek çatı altına toplanması ve kopuk yapıya son verilmesi. Dolayısıyla da elinizdeki yetenekli ve kalifiye personelin verimli kullanılmaya başlamasıdır. Gerçi vekil yönetim 3 yılda kendini binadan taşıyamadı. 6 aydır karizmanın tadilatını bitiremedi. Fazlasını beklemek yanlış. Göreve iade edildiğimizde önceliğimiz bu yapıya son vermek, tüm personelimiz arasında birlik bütünlüğü sağlayarak, Yalova halkına yeniden hizmet etmek olacak.

YORUM EKLE