AKP’den Başkan Dağ’a tepki

Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında AKP Yalova milletvekili Temel Coşkun’la ilgili yaptığı açıklamalarına Çiftlikköy ilçe teşkilatından cevap geldi.

AKP’den Başkan Dağ’a tepki
AKP İlçe Teşkilat Başkanı Hüseyin Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Metin Dağ’ın  açıklamalarını ilçe başkanı Süleyman Çelebi’nin cevaplamaya değer görmediğini, ancak kamuoyunda partinin töhmet altında kalmaması adına kendilerinin cevaplamasının uygun olduğunu söyledi. Teşkilat Başkanı Yıldırım yazılı basın açıklamasında şunları söyledi. “Çiftlikköy Belediye başkanı henüz çiçeği burnunda bir CHP’li olarak, partisinde kendini ispatlamak ‘kraldan çok kralcı’ tavrıyla; AKP ilçe teşkilatına, Milletvekilimiz Temel Coşkun’a sınırı aşan beyanlarla, AKP’de tefrika çıkarmayı amaçlamıştır” dedi.

Meçhul anketlerle milleti yanıltmasın…

AKP Çiftlikköy İlçe Teşkilat Başkanı Hüseyin Yıldırım, “Başkan anketlerden bahsediyor, madem o kadar açık ara önde tercih ediliyor, seçildiği tarihten beri parti arayışına girmesine ne gerek vardı, seçildiği yerden aday olsaydı, başarılarını ortaya koyup gücünü gösterseydi. Her partiden oy alacağını söylüyor, acaba kendi akrabalarından oy alabileceğine dahi inanabiliyor mu?  Başkanın, AKP'ye girmek için ne mücadeleler verdiğini tüm Yalova halkı iyi bilmektedir. CHP’yi günlerce oyalamasının nedenini herkes biliyor. AKP'ye geçmek için işini Ankara’dan bitireceğini iddia edip, arabasına ve takım elbisesine iddiaya girdikleri kişiler hala yaşıyor. Şimdi yetişemediği peynire kokmuş mu diyor. Yarın aynı şeyleri CHP dışında kaldığında da söylemeyeceğini kim garanti edebilir. CHP’de kendi dışında birileri aday olursa, Başkan, partisinde hizmet vermeye devam edecek midir?” diye sordu.

Biz aday derdinde değiliz…

Başkan Dağ’ın seçildiği günden itibaren karşısında rakip arayışına girip, hizmet etmeyi unuttuğunu iddia eden Yıldırım açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kendi karşısına çıkacak adayların endişesine kapılmış, bu korku neticesinde de CHP ile kendi gücünü birleştirip seçimi almayı deneme sonucuna ulaşmıştır. Bizim aday derdimiz olmaz, biz kurumsal bir partiyiz, kurumsal hareket ederiz. Görünen o ki, ilçe teşkilatımızın belediyeden çok çalışması, halkın gönlüne taht kurması bazılarını fena panikletmiştir. Korkunun ecele faydası olmayacaktır.AKP'lilerin ve Milletvekilinin, seçmenleri CHP’ye yönlendireceğinden bahsetmesini, gaflette söylenmiş bir sözdür inancındayım. İlk defa kendini kimlerin kaç kere eleştirdiğini sayan bir başkan duyuyoruz.

Mesela MHP ve diğerleri kendini kaç kere eleştirmiş saymış mı? Milletvekilimiz Sayın Temel Coşkun, başkanı yıpratmak için iki kere eleştirdiğini söylüyor. Yıpratmak için bu rakam çok az değil mi? Partisinin lideri Sayın Kılıçdaroğlu, dünya lideri Başbakanımızı günde on kere eleştiriyor. Başbakanımız, hala güçleniyor ve Partimiz her sandıktan güçlenerek çıkıyor.  Ya da başkan kendini erişilmez, laf söylenmez ve kutsal mı görüyor? Başkanın, kendisinin neden eleştirilmediğini düşünüp üzülmesi gerekir. Milletvekilimizin bu günlere gelmesini kendinin sağladığını söylemesi de komik bir açıklamadır. Geriye dönüp baktığında eser göremeyen başkanın bu kadar övünmesi ve trajikomik açıklamalar yapması tükenmişlik, seçim endişesi ve AK Parti içinde tefrika çıkarmanın tezahürüdür“ 
dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138