"BU REFERANDUM BİR DÖNÜM NOKTASIDIR"

AK Parti Yalova İl Teşkilatının referanduma yönelik çalışmaları hızla devam ediyor. Bu kapsamda MKP Mahallesinde vatandaşlarla buluşan AK parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, " Bu referandum ülke için bir dönüm noktasıdır" dedi.

AK Parti Yalova İl Teşkilatının referanduma yönelik çalışmaları hızla devam ediyor. Bu kapsamda MKP Mahallesinde vatandaşlarla buluşan AK parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, " Bu referandum ülke için  bir dönüm noktasıdır" dedi.
AK Parti teşkilatı referandum çalışmalarına hızlı başladı. Her gün bir mahallede gerçekleştirilen toplantılarla vatandaşlara neden, "Evet" demeleri gerektiği anlatılıyor. Bu kapsamda Mustafa Kemal Paşa Mahallesi (MKP)'nde gerçekleştirilen toplantıya mahalle sakinleri büyük ilgi gösterdi. Burada konuşan AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, "Önümüzdeki referandum süreci Türkiye’nin ilerlemesinin önünü açacak bir dönüm noktasıdır, referandumu vatandaşların desteği ile geçecek. Yeni Anayasa süreci Türkiye Büyük Millet Meclisindeki oylamadan sonra halkımızın önüne getirilmiştir. 2002’den bu yana istikrardan yana olan milletimiz bu referandum sürecinde de ülkemizin menfaatlerinden yana oy kullanıp ülkemizi 2023 hedeflerimize taşıyacaktır, AK Parti Yalova İl Teşkilatı olarak mahallerde Referandum sürecinde Hemşerilerimiz ile mahallelerde buluşmalarımızı arttıracağız. Ülkemiz için önemli bir süreç olan Anayasa sürecinde Milletimiz Evet diyerek ülkemizin önünü açacaktır. Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin özelliklerini ve Türkiye'mize neler kazandıracağını tüm hemşerilerimize anlatacağız" dedi.
"20 yaşında gençlere vatanı emanet ediyoruz"
Meclis dışı zamanlarını Yalova'da geçiren AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel'de MKP Mahallesinde gerçekleşen toplantıya katıldı. Burada milletvekili seçilme yaşının 18'e indirilmesinin avantajlarına değinen Demirel, " Yeni sistemde yasama ve yürütmenin ayrılması ile meclis asli görevi olan kanun çıkarma noktasında çok daha hızlı ve etkin çalışacak. Diğer yandan seçilme yaşının 18'e indirilmesi ile meclis daha dinamik ve genç vekillere kavuşacak. Biz Çanakkale de15 yaşında gençlerimize, şuanda da 20 yaşlarında asker olan gençlerimize vatanı emanet ediyoruz. Bu gençler, 15 Temmuz Darbe girişiminde de Vatan için Tankların önüne geçen kurşunlara vücudunu siper eden Vatan için Şehit olan gençlerdir. Vatanı emanet ettiğimiz gençlerimize Meclis'i de emanet etmeliyiz. Ayrıca Mecliste Gençlerin sorunlarını dile getirecek Genç Vekillerin olması büyük bir genç nüfusa sahip olan Ülkemizde önemli ve gereklidir" dedi. 

YORUM EKLE