CHP GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Bağımsızlık mücadelemizin ve Kurtuluş Savaşı’nın Baş Komutanı Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” ünvanının verilişinin 90. yıldönümü onu ve bu vatan uğruna Gazi olmuş tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle andığımız 19 Eylül’ün gururunu yaşıyoruz” dedi.

CHP GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Özel açıklamasında, ”Bu anlamlı günün, ulusumuzca, yurdumuzun her yerinde Gaziler Günü olarak anılması, bizlere büyük kahramanlara karşı olan vefa borcu ve şükranlarımızı bir nebze de olsa sunma olanağı tanımıştır” diyerek şöyle konuştu;

“Bağımsızlık savaşımının ardından kurtarılan güzel yurdumuz ve kurulan Cumhuriyetimiz, Yüce Atatürk başta olmak üzere büyük bir yurt sevgisiyle, yaşamını ülkesine adayan kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetine, bölünmez bütünlüğümüzden ve birliğimizden ödün vermeden sahip çıkmak, tarihin her döneminde güçlü olmamızın, başı dik, onurlu bir yaşam sürmemizin yolunu açmıştır.

Bu duygularla Yüce Atatürk'e Mareşal Rütbesi ve Gazi Ünvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü'nü kutluyor, ülkesi için canı pahasına savaşım veren tüm şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi şükranla anıyoruz”

YORUM EKLE

banner137

banner138