CHP İl Başkanı Özel’den 1 Mayıs açıklaması

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, "İşçilerin, insanlık onuruna yaraşır bir hayat seviyesine ve demokratik haklara ulaşabilmek için verdiği mücadelenin sembolü olan 1 Mayıs, emekçilerin uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günüdür. Emeğiyle, alın teriyle ve bilgisiyle çalışan ve üreten herkesin ortak bayramı 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun” dedi.

CHP İl Başkanı Özel’den 1 Mayıs açıklaması
1 Mayıs’ta emekçilerin yanında yer almanın, onların haklarını aramanın insanlık görevi olduğunu vurgulayan Özel, 1 Mayıs'ın ülkemizde işçi bayramı olarak kutlanmasının ardında ne yazık ki çalışma koşullarının iyileştirilmesi için verilen mücadelede acı, gözyaşı ve ağır bedellerin izleri olduğunu söyledi.

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, 2013 yılı verilerine göre 11 milyona yakın işçinin bulunduğu Türkiye'de, ancak 1 milyon işçinin sendika üyesi olduğunu gördüklerini belirterek şöyle konuştu: “İşsizliğin, adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yoksulluk ve yolsuzluğun had safhaya çıktığı dönemde,  iktidarın başta işçi sendikaları olmak üzere toplumun tüm katmanlarıyla çatışmaya girmektedir. Ülkemizde hiçbir şeyin iyiye gitmediği, insanların birbirlerine düşman edildiği, kamplaşarak çatışma ortamına sürüklendiği, önümüzü göremediğimiz karanlık bir süreçte işçi bayramını kutlamaya çalışacağız. Bu süreç işçisiyle, memuruyla, köylüsü, kentlisiyle ezilenler açısından önemli bir süreçtir. Bu süreci hiçbir oyun ve kışkırtmalara kapılmadan sancısız atlatmamız, birliğimiz, bütünlüğümüz ve geleceğimiz açısından çok önemlidir Tüm çalışanların uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü kutlu olsun” 

YORUM EKLE

banner137

banner138