CHP'den Ak Parti'ye Kenan Evren Benzetmesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran Yalova'da gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. AK Parti'nin Atatürk söylemlerini eleştiren Öney, Kenan Evren üstünden yüklendi. Öney, "Adete Evren döneminin taklitçisi olmaya başladılar" dedi.

 CHP'den Ak Parti'ye Kenan Evren Benzetmesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran Yalova'da gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. AK Parti'nin Atatürk söylemlerini eleştiren Öney, Kenan Evren üstünden yüklendi. Öney, "Adete Evren döneminin taklitçisi olmaya başladılar" dedi.
  CHP Spor Kurulu’nun Doğu Marmara Bölge Toplantısı kapsamında Yalova'ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada gündeme yönelik açıklamalarda da bulunan Öney, AK Parti'nin Atatürk'e sahip çıkmasını samimiyetsiz bir davranış olarak nitelendirdi. AK Parti'nin tavrını Kenan Evren dönemindeki tavra da benzeten Öney, " Bugünlerde Türkiye'de oldukça büyük bir Atatürk sevdası var. Atatürk'le ilgili söylemlerde samimi olunduğu sürece buna hiç sözümüz yok. Bilakis bu bizi çok memnun eder. Bir yandan Atatürk'e sevgim, saygım var diyecek dilinden düşürmeyeceksin, öte yandan Atatürk'ün adını ağzına almamak için 40 takla atan İsmail Kahraman'ı tekrar meclis başkanlığına aday göstereceksin. Bir yandan Atatürk sevdanı söyleyeceksin öte yandan Atatürk düşmanlarının ismini okullara vereceksin. Bir yandan Atatürk'ü dilinden düşürmeyecek öte yandan Atatürk'ü müfredattan çıkartacaksın. Atatürk devrimlerine karşı hareket edeceksin, bu samimiyet değil. Zannetmesinler ki 2019 yılındaki başkanlık seçimi için %51'e ihtiyacı olanlar Atatürk üzerinden oy alabilsinler. Nasıl ki AKP bir dönem liberalleri, bir dönem FETÖ'cüleri oy için kullandıysa şimdide Atatürk'ü kullanmak istiyorlar. AKP'nin bu tavrını Kenan Evren dönemine benzetiyorum. Kenan Evren'de dilinden Atatürk'ü düşürmezdi bir yandan da solu boğarak siyasal İslam'ın önünü açacak her türlü hareketi yapmıştır. Kenan Evrem de Kuran-ı Kerim ve ayetlerle propaganda yapmıştır. AKP OHAL sürecinde o dönemi aratmıyor. Barajın düşürülmemesi konusunda diretmesi ile propaganda yöntemi ile o dönemi aratmıyor. Adete Evren döneminin taklitçisi olmaya başladılar" dedi.
"Yılbaşında yeni zam bekliyorum"
Akaryakıta yapılan zamları ve geçtiğimiz günlerde açıklanan bütçedeki cari açık rakamlarını da eleştiren Cankurtaran, "İki kez üst üste %5'e varan zam geldi. Bu en çok da tarım sektörünü etkileyecek. Bu tüketiciye kat be kat zam olarak geri dönecek. Ben yılbaşından sonra da zam bekliyorum açıkçası. Cari açık da 39.3 milyon dolar olarak açıklandı. Bu çok ciddi bir rakam geçen yılın 8 milyon dolar üzerinde bir rakam. Ekonomi coştu diyorlar ama coşan enflasyon, coşan işsizlik ve cari açık oldu" diye konuştu.
"Sporu tekrar Milli Yapacağız"
Yalova'da gerçekleşecek olan CHP Spor Kurulu’nun Doğu Marmara Bölge Toplantısının temel amacı hakkında da bilgi veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, "Türkiye'yi 13 bölgeye ayırdık. Tüm Türkiye'de sporun röntgenini çekiyoruz. Teşhisi koyuyoruz. Tedaviyi de yapacağız. CHP olarak sporun tekrar milli olması için elimizden geleni yani sporu siyasetin arka bahçesi değil milli bir mesele olması için partimiz adına elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138