CHP’den Muharip Gazilere ziyaret

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel ve İl Yöneticileri Yalova Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şakir Güner’i dernek binasında ziyaret etti ve gazilerin sorunlarını dinledi.

CHP’den Muharip Gazilere ziyaret
Ziyarette konuşan CHPYalova İl Başkanı Özcan Özel,  Türkiye’nin güvenliği, bağımsızlığı ve özgürlüğü için fedakarlık yapan Gazilerin toplumsal ve ekonomik durumlarının iyileştirilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Yalova Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şakir Güner ise yaptığı konuşmada, Kore Savaşı ve

Kıbrıs Barış Harekatı'nda muharip gazi olmuş üye sayısının yakınlarıyla birlikte 91 kişiye ulaştığını, 60-90 yaş arasındaki bu gazilerin maddi ve manevi yoksulluk içinde olduklarını belirtti

Yalova Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şakir Güner, "Şeref aylığı" bağlanan Muharip Gaziler arasında herhangi bir sosyal güvenliği olanlar ve olmayanlar şeklinde ayrım yapıldığına dikkat çekerek bu durumun da mağdur yarattığını söyledi.

Gazilerin, sadece resmi törenlerde hatırlandığına dikkat çeken  CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel, Muharip Gazilerin  bu ülkenin onurları olduğunu belirterek, 5595 sayılı Kanunla sosyal güvencesi olan ve olmayan şeklinde bir ayrımla verilen "şeref aylığı' ödemelerinin yeniden herhangi bir ayrım olmadan düzenleme yapılması gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE

banner137

banner138