Çiftlikköy AKP’den ‘Sokak Çocukları’ projesine destek

Düzce Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu öğrencilerinin Lisans bitirme tezi olarak “Düzce’de Sokak Çocukları” konusunda yaptıkları çalışmaya Çiftlikköy İlçe Teşkilatı destek oldu. Sokak çocukları için toplanan giysiler kolileyerek tez sorumlusu öğrencilere gönderildi.

Çiftlikköy AKP’den ‘Sokak Çocukları’ projesine destek
Çiftlikköy AK Parti ilçe başkanı Süleyman Çelebi, ilçe teşkilatının aktif çalışmalarından haberdar olan Düzce Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu öğrencilerinin kendilerine ulaşarak, okul bitirme lisans tezi olarak sokak çocukları üzerinde detaylı bir çalışma yaptıklarını bu çalışmada bazı çocukların kötü şartlar altında yaşadıklarını ve 8-15 yaş grubu erkek sokak çocuklarının önemli derecede giysiye ihtiyaçları olduğunu, tez kapsamında bu çocuklara yardımcı olmak istediklerini belirterek yardım talebinde bulunduklarını belirtti.

İlçe Başkanı Çelebi, AK Parti Çiftlikköy ilçe teşkilatı olarak her zamanki sosyal duyarlılıklarıyla öğrencilerin Düzce’den kendilerine ulaşmalarının sorumluluğunu hissederek yaptıkları kampanya neticesinde kadın kollarının, yönetim kurulunun ve gençlik kollarının organizasyonunda temin edilen giysilerin komite sorumlusu öğrenciler aracılığıyla sokak çocuklarına dağıtılacağını söyledi.

Çelebi ilçe teşkilatı olarak benzeri bir olayın da geçen hafta yaşandığını, Mardin’in Derik İlçesi Alanlı köyü ilkokulu için topladıkları Türk ve Batı klasiklerinden teşekkül eden kitapları da oradaki Kürt vatandaşlarımıza küçük bir yardım eli de olsa uzatılarak, çözüm sürecine ve okula destek olarak gönderdiklerini söyledi.

İlçe başkanı Çelebi, Çiftlikköy AK Parti teşkilatının her zamanki sosyal duyarlılığından ötürü ekip arkadaşlarına ve destek veren Çiftlikköy halkına teşekkür etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138