Çiftlikköy Belediyesi’ne 3 yeni otobüs!

Çiftlikköy Belediyesi eski belediye otobüslerinden verim alınamaması ve artan ihtiyaç dolayısıyla 3 adet yeni otobüs alacak.

Çiftlikköy Belediyesi’ne 3 yeni otobüs!
Çiftlikköy Belediyesi eylül ayı ikinci oturumunda görüşülen üç adet belediye otobüsü alınmasının belediye için artık önemli bir ihtiyaç halini aldığını belirten Başkan Dağ; “Yeni çıkan yasaya göre, engelli vatandaşlarımızın da rahatlıkla kullanabileceği, engellilere uygun belediye otobüsü almamız gerekiyor. Ayrıca bizim belediye otobüslerimiz de oldukça eskidi ve sürekli masraf çıkartıyor. Bu işten zaten para kazandığımızı söyleyemeyiz. Daha çok indirimli seyahat eden emekliler, öğrenciler tarafından kullanılıyor. Önemli bir ihtiyaç haline gelen otobüs alımıyla ilgili olarak meclisimizin karar alması gerekiyor. Öte yandan ilçemizdeki Taşıyıcılar Kooperatifiyle ortaklaşa olarak yeni bir çalışmanın içerisindeyiz. Ancak ayrıntıları henüz netleşmedi. İki adet belediye tipi ve bir adet de normal otobüs ihtiyacımız var” diye konuştu.

Yapılan görüşmelerin ardından Çiftlikköy Belediye Meclisi, iki adet belediye tipi ve bir adet normal olmak üzere üç adet belediye otobüsü alınmasına oybirliğiyle karar verdi.

YORUM EKLE

banner137

banner138