“Çiftlikköy Belediyesi’ni de Anlatsanıza”

Yalova Belediyesi ve Belediye Başkanı Vefa Salman’ın borçlar ve haciz üzerinden eleştiren AK Parti İl Başkanı MuğlimBağatar ve AK Parti Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak’a seslenen İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ, “Yüreğiniz yiyorsa Çiftlikköy Belediyesi’nin durumunu da açıklasanıza” dedi.

“Çiftlikköy Belediyesi’ni de Anlatsanıza”

AK Parti İl Başkanı MuğlimBağatar ve AK Parti Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak geçtiğimiz gün bir basın toplantısı düzenleyerek Yalova Belediyesi’ni borçlar, haciz ve hizmetler üzerinden eleştirmişti. Bu tartışmaya İYİ Parti Çiftlikköy Belediye Başkan adayı Metin Dağ da, Çiftlikköy Belediyesi’ni örnek göstererek katıldı. Yalova Belediyesi’ni eleştirip, AK Parti’nin elinde olan Çiftlikköy Belediyesi’nin içerisine düşürüldüğü durumu görmezden gelmenin kirli bir siyasetten öteye gitmeyeceğini vurgulayan Dağ, “AK Parti İl Başkanı Sayın MuğlimBağatar ve AK Parti Belediye Başkan adayı Sayın Yusuf Ziya Öztabak Yalova Belediyesi’nin borçlarından bahsediyor. Ama maalesef Çiftlikköy Belediyesi’nin borçlarını ağzına bile almıyor. Yalova Belediyesi hizmet yapmadı derken, hükümetin nimetlerini Çiftlikköy’e taşıyacağız diyerek seçilen mevcut başkanın 5 yıl boyunca hiçbir şey yapmadığının üstünü örtüyor. Çiftlikköy Belediyesi’nin şu anda 100 milyonun üzerinde borcu var. 62 adet arsasını sattı. Belediye kapısına haciz için gelinmeye başlandı. Belediyenin ticari itibarı kalmadı. Kasasında parası olan ve borcu bulunmayan bir belediyeyi 5 yılda borç batağına sürükleyen ve itibarsızlaştıran mevcut yönetim bunun karşılığında da sadece ilçenin içme suyu ishale hattını değiştirdiğini söyleyebiliyor. Başka da hizmet üretilebilmiş değil. Ben burada AK Parti İl Başkanı MuğlimBağatar ve AK Parti Belediye Başkan adayı Yusuf Ziya Öztabak’a sesleniyorum; Yüreğiniz yiyorsa Çiftlikköy Belediyesi’nin durumunu da açıklasanıza” dedi.

“Hemen toplu sözleşmeyi imzala”
Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın önceki gün belediye işçileri ile bir araya geldiğini de söyleyen Dağ, “Mevcut başkan işçilerle yaptığı toplantıda maaşlara %24 zam ve bin TL ikramiye sözü vermiş. Bu bizi çok memnun etti. İşçilerimiz adına son derece mutluyuz. İşçilerimizin daha iyi şartlara kavuşturulacak olmasını bizde istiyoruz. Ancak belediye başkanına bir teklifim var. Bu sadece seçim yatırımı kuru bir vaat olmakla kalmasın. Eğer bu vaadinde samimiysen seçim sonrasını bekleme. İlgili sendikayı belediyeye davet et ve bu teklifini toplu sözleşme ile imza altına al” diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138