Damatlı, Yazıcıoğlu’nu anlattı

Yalova Alperen Ocakları Vakfı Olarak Vakıf Başkanı Muhammed İkbal Bilgili‘nin girişimleri ile organize edilen toplantıya katılan Mahir Damatlar Merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu anlattı.

Damatlı, Yazıcıoğlu’nu anlattı

Ayder Kahvaltı Restoran Salonunda gerçekleştirilen programda Mahir Damatlar Alperenlik bilinci ve Nizam-ı Alem ülküsü çerçevesinde yaptığı konuşmada kendisinin ve arkadaşlarının Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinden sonra durmaksızın hala bu ülküler adına çalıştığını belirtti. Özellikle son dönemde Suriye’de genelde de nerde mazlum bir coğrafya varsa orada da ortam çalışması yaparak Türkiye’den gelecek yardımlar için yol açtıklarını söyledi. Türk milletinin geçmişte olduğu gibi buralardaki hakimiyetinin adalet ve hakkaniyet doğrultusu üzerine kurularak eski özlenen Devlet-i Aliye düzeninin oluşturulacağını vurguladı. Bunun Müslüman Türk milletinin asli bir görevi olduğunu ve bunu yapacakta başka bir milletin olmadığını belirten Damatlı, sahadaki birebir Mehmetçiklerin adanmışlık ruhu ile mücadele edecek savaştıklarını gözlemleyerek ve şahit olduğu olayları anlattı.

Damatlı, “İçinde bulunduğumuz camianın diğer partilerden farkı misyon hareketi olmasıdır. Makam mevki peşinde koşmuyor,  milli dava şuuru içinde ve Nizam-i Alem mücadelesi için çaba harcıyoruz. Bu hareket Türkiye’de, İslam coğrafyasında ve tüm mazlum coğrafyalarda yeniden dirilişin öncüsü olacaktır. Bu mücadele hakkın rızasını kazanma mücadelesidir” dedi.

YORUM EKLE