"DEMOKRATİK SOL HALKIN VE HAKKIN GÜCÜDÜR"

Demokratik Sol Parti (DSP)Yalova İl Başkanı Cemal Bayram DSP'nin kuruluşunun 32. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayram, "Demokratik sol halkın ve hakkın gücüdür" dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP)Yalova İl Başkanı Cemal Bayram DSP'nin kuruluşunun 32. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bayram, "Demokratik sol halkın ve hakkın gücüdür" dedi.
DSP Yalova İl Başkanı Cemal Bayram DSP'nin halkın taleplerinden doğmuş bir parti olduğunu hatırlatarak 32. kuruluş yıldönümünü kutladı. Bu kapsamda bir de açıklama yapan Bayram mesajında şu sözlere yer verdi, "32yıl önce darbecilere karşı verilen savaşım sonunda durdurulamayan Genel Başkanımız Bülent Ecevit adalet ve demokrasi savaşımını DSP'yi kurarak yürüttü. 14 Kasım 1985 günü Demokratik Sol öğreti ve  birikimini, 'Gözüm aydın Türkiye !' söylemiyle gerçekleştirdi. CHP’nin doğrularından doğup eğrilerinden sıyrılarak hakça bir düzen için yola koyuldu.Hedefi tam bağımsız Türkiye idi. Esasen bugün, Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlığa, demokratik, laik, sosyal hukuk devletine olan inancının tüm dünyaya haykırıldığı gündür. Kurulduğu günden bu yana hedefi, Türk ulusunu ve Türkiye Cumhuriyetini dünya devletleri ve milletleri arasında en üst noktaya taşımak olan Demokratik Sol Parti, bu inancı ve ideali doğrultusunda üç kez devleti yönetmiş ve halkın çıkarları doğrultusunda görev yapmıştır. Mevcut parlamentoda yer almıyor olsa da, bugün aynı duygu ve inançla çalışmalarını sürdürmektedir. Ülkemizin vatanı ve milleti ile bir bütün olarak sosyal refahı ve çağdaş medeniyetler seviyesine erişmesi yolunda Atatürk ilke ve devrimlerinin korunup geliştirilerek daha ileri seviyelere çıkarılması vazgeçilmez ülkümüzdür. Demokratik Solcular, Ecevit felsefesinin yılmaz savunucuları, Atatürk ilkelerinin ve devrimlerinin bekçisi olan bizler, yaşamımız elverdiği sürece gelecek nesillerimize bu inancımızı aktaracak ve Demokratik Sol Parti’nin, Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece ayakta kalması için çalışacağımıza ve DSP’yi yeniden Yerel Yönetimlere ve Büyük Millet Meclisine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Partimizin kuruluş yıldönümünü kutlarken, kurucumuz ve kuramcımız Bülent Ecevit’i bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Vatanın birliği ve bütünlüğü için yaşamını feda etmiş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize sağlıklı yaşam diliyorum. Ne mutlu Türküm diyene, ne mutlu Demokratik Sol Partiliyim diyene"

 

YORUM EKLE

banner137

banner138