“İşçi zamları seçim yatırımı mı?”

Çiftlikköy AKP İlçe Başkanı Süleyman Çelebi, Çiftlikköy Belediyesi’nde geçtiğimiz günlerde imzalanan toplu sözleşmeyle işçi maaşlarına yapılan zammın seçim yatırımı olup olmadığını sordu.

“İşçi zamları seçim yatırımı mı?”
Çalışanlara zam yapılmasının sevindirici bir durum olduğunu ancak gelecek yıl için daha fazla zam yapılacağı noktasının düşündürücü olduğunu belirten Çelebi, ”Çiftlikköy Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında yapılan protokolde belediye işçilerine zam yapıldığı, sendika şube başkanı Selahattin Atak’ın da teşekkür haberini gördük. Tabiî ki çalışan ekibin şartlarının iyileştirilmesi sevindirici bir durumdur. Gelecek yıl için daha da fazla bir artış yapılacağı haberde yer almaktadır. Ancak burada herkesin dikkatini çektiği gibi bizim de dikkatimizi çeken bir durum var.

Eğer başkanın yaptığı zam önceki yıllarda da aynı oranda değilse, seçim ulufesi olarak bu zam yapılmışsa bu hiç etik bir durum değildir. Bu tarz siyaseti AK Parti tarihe gömmüştür. AK Parti iktidarında hizmetler yıllara homojen olarak yayılmış, seçim yılında cazip uygulamalarla halkı aldatma politikalarını bitirmiştir. Bu uygulamaların tutmayacağını da zaman gösterecektir” dedi.

Çelebi açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu uygula, on sene öncesinin uygulamasıdır. Biz isteriz ki göz boyama dönemi sona ersin, hele Marmara bölgesi gibi gelişmiş bir bölgede bu tür uygulamaların yapılması kara lastikle oy alma dönemini hatıra getirmektedir.

Başbakanımız, kentsel dönüşüm ve Çözüm süreci gibi en riskli konuları seçim öncesinde gündeme getirerek oy hesabıyla çalışmıyor. Halkımız da bunun farkında olduğundan AK Partiye olan güvenini sandıkta her defasında gösteriyor. Çiftlikköy’ün de bu uygulamalardan vazgeçmesi temennimizdir.”

YORUM EKLE

banner137

banner138