Öztabak'tan Derneklere Tam Destek

Ak Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, Dünya Kanser Gününde faaliyete geçen Birlikte Kanserle Mücadele Derneği'nin açılışına katıldı.

Öztabak'tan Derneklere Tam Destek

Açılışta konuşan Ak Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Öztabak, 'Dernekler kentlerin vazgeçilmez kuruluşlarıdır. Bir topluluğu temsil eden ve kent adına güzel işler başaran derneklerimize desteğimiz de her zaman tam olacaktır. Bizlerin yönettiği yeni dönemdeki icraat dolu ve geleceği parlak bir Yalova'da, kira yardımları ile derneklerimizin yanında olacağız.' dedi.

"Yalova Sağlık Hizmetlerinde Çağ Atlayacak"

Birçok tedavi için çevre illere gitmek zorunda kalındığının altını çizen Öztabak, ‘Yeni hastanemizin ihale süreci 23 Ocak'ta yapılarak geride bırakıldı. Artık yakın zamanda açıklayacağımız tarihte temelini atarak kentin sağlık ihtiyacını il dışına çıkmadan, kent içerisinde çözüme kavuşturacağız ve nitelikli sağlık hizmetini Yalova'mıza kazandıracağız.’ diye konuştu.

"Yeni Hastanemizde Onkoloji Bölümü de Olacak"

Dernek yetkililerin ve tedavi altındaki kişilerin taleplerini dinleyen Öztabak müjdeli haberi vererek, '2 bin Yalova'lı vatandaşımızın istihdam edileceği Hastane'de, tüm birimleri poliklinikleri ile hizmet verilirken tedavisinde yetersiz kalınan Onkoloji Bölümü de yine bu hastanemiz bünyesinde yerini alacak." dedi.

Açılış programında dernek temsilcileri ve vatandaşın yoğun ilgisi ile karşılaşan Öztabak, açılışın gerçekleşmesinin ardından gençler tarafından özel hazırlanan dans gösterilerine de alkışla eşlik etti.

YORUM EKLE

banner137

banner138