Topçular, “Ciddiye alınmak istiyorsa o eteği giyecek”

AKP Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan'ın, "MHP'yi ciddiye almıyorum" çıkışı sonrasında MHP kanadından cevap gecikmedi. MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, "Eğer Pehlivan ciddiye alınmak istiyorsa Yalova halkına söz verdiği o eteği giyecek sonra onu muhatap alacağız” dedi.

Topçular, “Ciddiye alınmak istiyorsa o eteği giyecek”
AKP Yalova il Başkanı Mustafa Pehlivan geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile YTSO seçimlerinde Vali ve AKP Yalova Milletvekilinin baskı uyguladığı iddialarını, "MHP'yi ciddiye almıyorum" şeklinde cevaplamıştı. Bu açıklamaya MHP kanadından da oldukça sert bir cevap geldi.

Sözlerine, "MHP Pehlivan'ı aşar" diyerek başlayan Topçular, "Bizi muhatap alacak insanın önce ciddi olması lazım. Ciddi olan kişide yalancı olmaz. Dürüst ve doğru olur. O önce sözünü tutsun. 'Yakup Koçal bu partiye gelirse etek giyerim' sözleri halen bu ilin hafızasında. Önce o eteği giyip ciddi birisi olduğunu göstersin. Sonra biz onu muhatap alalım. Asıl siyasi hayatını doğrular üzerine kurmayanlar bizim muhatabımız olamaz. Bizim yalancılarla işimiz olmaz. Kaldı ki onun ne siyasi birikimi ne de kariyeri bu partinin ismini ağzına almaya yeter. MHP Mustafa Pehlivan'ı aşar. Biz onu da terör örgütü ile masaya oturup bu ülkenin, milletin geleceğini pazarlık konusu eden siyasi hareketini de ciddiye almıyoruz" diye konuştu. 

YORUM EKLE

banner137

banner138