“Yalova adeta mülteci istilasına uğradı”

Zafer Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanı Merve Çakar, Yalova’da yabancı nüfusun her geçen gün arttığını ve adeta mülteci istilasına uğradığını söyledi.

“Yalova adeta mülteci istilasına uğradı”

Çakar, “6 senede bu hale gelen şehrimiz, bir 6 sene sonra ne hale gelir bir düşünün” dedi. Zafer Partisi Yalova Merkez İlçe Başkanı Merve Çakar açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Suriyeli sığınmacılar konusunda bilgi veren Yalova İl Göç İdaresi Müdürü Salih Soner Coşkun, son verilere göre Yalova'da kayıtlı olarak 30 bin 600 yabancı uyruklu vatandaşın olduğunu belirtti. Şimdi şöyle bir matematik yapalım, 6 buçuk sene sonra şehrimizde belediye başkanlığı seçimi yapılacak, her geçen gün kentimizde vatandaşlık alan yabancı uyrukluların çoğaldığını hepimiz biliyoruz. Onların üzerine birde bu 30 bin kişi 6 sene içerisinde vatandaşlık alsa, ki bu olağan bir durum ve bu süre içerisinde yeni doğumlar yeni göçler de yaşansa, ki buda olağan bir durum, hali hazırda yurdumuzda şirketleşmeye, dernekleşmeye başlamış olan yabancı nüfus partileşse 2030 yerel seçimlerini Yalova'da kim kazanır? Yalova Belediyesinin son başkanlık seçimi sonuçlarını aşağıda paylaşıyorum.

1- CHP: 28.796

2- AKP: 28.183

3- DP: 3.683

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne göre Türk vatandaşlığı kazanma şartları;

1-Başvuru tarihinden geriye doğru Türkiye'de kesintisiz beş yıl ikamet etmiş olmak.

2-Türkiye'de yerleşmeye karar verdiğini; Türkiye'de taşınmaz mal edinmek, iş kurmak, yatırım yapmak, ticaret ve iş merkezini Türkiye'ye nakletmek, çalışma iznine tabi olarak bir iş yerinde çalışmak ve benzeri davranışlarla teyit etmiş olmak veya Türk vatandaşı ile evlenmek, ailece müracaat etmek, daha önce Türk vatandaşlığını kazanmış olan ana, baba, kardeş ya da çocuk sahibi olmak veya eğitimini Türkiye'de tamamlamak. Hepimiz görüyoruz ki Suriyeliler Iraklılar akın akın taşınmaz mal satın alıyorlar, akın akın iş kurup berberinden marketine emlakçısından lokantasına esnaflık yapıyorlar, hatta ve hatta bizim vatandaşlarımızın istihdam hakkını çalanlar bile var. Üniversitemizde eğitim gören yabancıların nüfusu da azımsanmayacak kadar fazla, geriye sadece 5 yılı beklemeleri kalıyor öyle 300 bin dolar, 500 bin dolar yatırmaları da gerekmiyor. Yani üzerinde durmamız gereken nokta şu ki bugün burada olan yabancı vatandaşlar 2030 yılına kadar kentimizde kalmaya devam ederlerse 30.000 'in çok üzerinde bir seçmene tekabül edecek. Bu sayı belediye başkanlığı seçimlerini en son kazanan adayın çok üstünde bir sayı. Karar sizin, akıl sizin. Tüm siyasi parti liderleri ve kurmayları sığınmacıları göndermeyeceklerini, isterlerse gideceklerini veya entegre edeceklerini söylüyorlar. Benimde sizlere, vatanını seven, evlatlarını seven, geleceğini düşünen herkese teklifim; tüm sığınmacılar 365 gün içerisinde memleketlerine göndereceğiz diyen Zafer Partisine gelin hep beraber Atamızın şehrini koruyalım. Sessiz istilaya dur diyelim. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mülteci politikalarını unutmayalım. Anadili Türkçe olmayanlar müstakil mahalle kuramaz, işçi ve sanatçı kümesi oluşturamaz. Türk soylu olmayanlar istedikleri yere yerleşemez. Ecnebilerin bir belediyedeki nüfusu %10'u geçemez (geçti). Şehrimizin jeopolitik olarak en önemli mahallesi olan Bahçelievler Mahallesi'ni, Yalova'mızın güzelim sahilini düşünün. Eski Yalova ile kıyaslayın, 6 senede bu hale gelen şehrimiz, bir 6 sene sonra ne hale gelir bir düşünün.”

RECEP CAN

YORUM EKLE