"Yalova'da turizmi el birliğiyle bitirdik"

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, yaptığı açıklamada Yalova turizminin el birliğiyle bitirildiğini söyledi.

"Yalova'da turizmi el birliğiyle bitirdik"

Çandır, “Yalova'da turizmi elbirliğiyle bitirdik, şükür!!” diyerek tepkisini dile getirdi. Gelecek Partisi Yalova İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Yalova'da turizmi elbirliğiyle bitirdik, şükür!!

Hani derler ya, iğneyi kendine batır, sonra çuvaldızı başkasına.. İğneyi bir batıralım hele..

Bir şehrin kimliği dört senede bu kadar çabuk nasıl değişir? Anlamıyorum. Ancak savaş çıkması lazım. Yalova'da savaş çıkmadı gerçi ancak, Irak, Suriye sorunlarından en çok etkilenen şehirlerden birisi olduğumuz kesin.

Bu yaz Çanakkale ve Edirne'ye gitme şansım oldu. Her iki şehirde de göçmen gördüğümü hatırlamıyorum. Bizde ise durum farklı.

Eskiden sahilde Akasya Plajı'nın önünde ''çimlere basmayın'' ifadesi yer alırdı hatırlar mısınız? Aslında burada mesaj açıktı ârif olana.. Çimlerin üstünde kahvaltı yapmayın, yayılıp yatmayın, nargile içmeyi, fanilayla gezmeyin demek isteniyordu. Bugün ise bunların hepsi özgürce icra ediliyor Yalova Sahili'nde..

Bugün üç liralık daireleri 10 liraya adeta şehvetle satarak kültür erozyonunu biz Yalova'lılar meydana getirdik. Aslında cebimize renkli kağıtları koyarken koca bir mirası, şehrin geleceğini kaybettik farkında olarak veya olmayarak. Şimdi o çuvaldız, benim canımı acıtıyor, hem de çok fena halde..”

YORUM EKLE