Yalova Üniversitesi’nin Hali İçler Acısı

Yalova Üniversitesi’ni eleştiren Saadet Partisi (SP) Yalova Merkez İlçe Başkanı Mehmet Mete, “Ülkemizin geleceğine ışık tutması gereken üniversiteler şuanda hiçbir etkinliği olmayan, yeterli verimi sağlayamayan kurumlar haline gelmiştir” dedi.

Yalova Üniversitesi’nin Hali İçler Acısı

SP Yalova Merkez İlçe Başkanı Mehmet Mete Yalova Üniversitesi hakkında eleştirilerini sıraladı. Mete yaptığı açıklamada, “Siz kendinize yakın olanları ayrı bir muameleye tabi tutarsanız adalet zedelenir, eşitlik duygusu ortadan kalkar. ‘Benim gibi düşünmeyen vatan hainidir’ anlayışından vazgeçilmesi gerekir. Ancak bu kutuplaşmanın arkasından yönetim anlayışı gelir. Yönetim anlayışının birinci maddesi adaletin tesisi, adaletin ayakta tutulmasıdır. Adalet olmadan bir ülkede barış ve huzur olmaz, insanlar mesut olamaz. Adalete güven kayboldu ne yazık ki. Bu adaletsizlik ve hukuksuzlukla hiçbir yere gidemeyiz. Yüzde 85 insan adalete güvenmiyor ve ‘bu nereden kaynaklanıyor’ diye de kimse düşünmüyor. Hâkimler karar verirken endişe ediyor ‘verdiğim karar neticesinde acaba ben oturduğum koltuktan uzaklaştırılabilir miyim’ diye. Devlette görev alan özellikle hâkimler başta olmak üzere diğer devlet görevlileri adil olmak mecburiyetindedir” dedi.

Mete sözlerine şu şekilde devam etti, “Biliyoruz ki üniversiteler bizim en önemli kurumlarımızın başında geliyor. Ülkemizin geleceğine ışık tutması gereken üniversiteler şuanda hiçbir etkinliği olmayan, yeterli verimi sağlayamayan kurumlar haline gelmiştir. Yalova Üniversitemizde ne yazık ki bu bahsettiğimiz kurumlar arasına bir şekilde girmiştir. Sürekli değiştirilen rektör ve akademisyenlerle ne yapılmaya çalışıyor anlayabilmiş değiliz. Türkiye’nin en iyi İslami İlimler Fakültesine sahip olan üniversitemiz, bir türlü bu fakültemizi ön plana çıkaramamaktadır. Ayrıca teknik manada ve iktisadi mana da eksik kalmaktadır. İnşallah yeni atanan Rektörümüz Prof. Dr. Suat CEBECİ bu sıkıntıları gidermek için bir çalışma içerisine girer ve acil bir şekilde akademik kadroyu güçlendirerek Yalova Üniversitemizi hak ettiği yere getirir”

YORUM EKLE