Yalovalı Ülkücüler Başbuğ Türkeş'i Andı

MHP Yalova İl Teşkilatı ve Yalova Ülkü Ocakları üyeleri Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Ankara'da düzenlenen "Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı"na katıldılar.

 Yalovalı Ülkücüler Başbuğ Türkeş'i Andı

MHP Yalova İl Teşkilatı ve Yalova Ülkü Ocakları üyeleri  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Ankara'da düzenlenen "Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayı"na katıldılar.
MHP Kurucusu Alparslan Türkeş doğumunun 109. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen muhteşem bir törenle anıldı. Törene MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, il yöneticileri, Yalova Ülkü Ocakları yöneticileri ve çok sayıda ülkücü de katıldı. Otobüslerle Ankara'ya giden Yalovalı Ülkücüler törenin gerçekleşeceği Ankara Spor Salonu'na bozkurt işaretleri eşliğinde girdiler. Törende konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Ülkücülere önemli mesajlar verdi. Bahçeli, kurultayda yaptığı konuşmada, merhum Türkeş'in, hayatı boyunca kahramanca mücadele ettiğini, korkakça bir hayatı reddederek, ensesinden tuttuğu gibi kapı dışarı bıraktığını belirterek, Türk gençliğinin de yapması gerekenin bu olduğunu söyledi. Ülkücülere seslenen Bahçeli, "Dalınızı kıranın ağacını sökünüz. Vatanınıza kem gözle bakanları silindir gibi eziniz. Bunları yaparken, hukuktan, meşru çizgiden asla ayrılmayınız. Türk gençliğini sokakta bulmadık, sokakta kaybetmeyeceğiz. Akıl, sabır, iman, ahlak, olgunluk hepinizin, ülkücü gençliğin ortak hasletidir." dedi.


Bahçeli, egolarına yenilen, nefsine teslim olan, davasını şahsi beklentilerin arkasına iten, dostunu düşmanını bilmeyen, büyüğü küçüğü tanımayan, maziyi atiyi kavramaktan aciz bir gençliğin yıkıma hizmet edeceğini belirterek, şöyle devam etti:"Türk istikbalinin muhafız ve mükafatı olan ülkücü gençlik böyle olmayacaktır, olmamalıdır. Zira su uyusa da düşman uyumuyor. Türkiye düşmanları alayı birden aynı kampta toplanıyor. Vatanlarını yaşanmaz bulan hainler, bu mukaddes vatanı aslında yaşanmaz kılmak ve teşhir etmek için uğraşıyor. Buna izin veremeyiz, boş işlerle avunamaz, oyalanamayız. Kendi zamanının ötesine geçip yeni zamanları görebilme beceri ve kabiliyetine sahip ülküdaşlarım Türkiye’nin, Türk milletinin ve Türk-İslam coğrafyasının iftiharı, anıtlaşmış timsalleri olacaklardır."


Atatürk'ün, "muvaffakiyetlerde gururu yenmek, felaketlerde ümitsizliğe mukavemet etmek lazımdır." ifadesini anımsatan Bahçeli, "Bunu başaracak olan sizlersiniz. Türkiye'ye sahip çıkacak yine sizlersiniz." diye konuştu.


"Ülkücünün yeri MHP'dir"


Bahçeli, konuşmasında ülkücülere, "çok konuşana, boş konuşana, kem konuşana sırtınızı dönüp, milletimize nasıl hizmet ederim amacına odaklanınız." tavsiyesinde bulundu.


Milliyetçi-ülkücü hareketin kökünden kopmadığını, özünden ayrılmadığını, ülkülerinden zerre kadar taviz vermediğini vurgulayan Bahçeli, bunun şahidinin de ülkücü Türk gençliği olduğunu söyledi. Bahçeli, ülkücünün yerinin MHP olduğunu, MHP'nin, Türk milletinin eseri, Türk siyasetine ve Türk tarihine hediyesi olduğunu kaydetti.

YORUM EKLE

banner137

banner138