78 ilden 160 takım Bölgesel Amatör Lig heyecanı yaşayacak

Bölgesel Amatör Lig'de 2012-2013 sezonu katılım başvuruları tamamlanırken BAL'da 160 takımın başvurusu kabul edildi.

78 ilden 160 takım Bölgesel Amatör Lig heyecanı yaşayacak
BAL’da mücadele edecek takımlardan 82'sini geçen yıl Bölgesel Amatör Lig'de yer alan ekipler oluştururken, 67 takım ilk kez BAL'da oynamanın heyecanını yaşayacak. 11 ekip ise geçen sezon Spor Toto 3.Lig'den düşen takım oluşuyor.  2012-2013 sezonunda ilimizi Bölgesel Amatör Ligde Altınova Belediyespor ve Armutlu Belediyespor temsil edecekler. Geçen yılda ilimizi temsil eden iki takımımız geçtiğimiz günlerde sezon hazırlıklarına start vermişti.

2012-2013 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ile grupların belirlenmesi ve müsabaka başlama tarihleri ise saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak.

 Bölgesel Amatör Lig'e büyük destek

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu sezon üçüncü kez uygulanacak olan Bölgesel Amatör Lig'e katılacak kulüplere Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilecek destek paketi belirlendi.

Bu sezonki en önemli yeniliklerden biri, BAL takımlarına ödenecek ulaşım ve konaklama katkı payı olacak. Bölgesel Amatör Lig'de yer alan takımların Belediye ve Büyükşehir Belediye sınırları dışında oynayacakları deplasman maçları için, karayolu ile gidilen her kilometre başına 1.5 TL katkı payı ödenecek.

Ulaşım ve konaklama masraflarına ciddi katkı

Ulaşım katkı payının yanı sıra, tek yönde 200 kilometre ve üzerindeki mesafeye deplasmana gidecek takımlara ayrıca konaklama desteği olarak 1000 TL katkı payı verilecek.

Bunun yanı sıra lige katılacak takım başına 10 bin liralık maddi yardım yapacak olan Türkiye Futbol Federasyonu ayrıca her kulübe aylık 400 liradan 4800 liralık antrenör desteği de sağlayacak.

Takım başına destek rakamı 35 bin liraya ulaşacak

Ayrıca BAL mensubu her takımın 24 oyuncusu ve 1 teknik adam için yaptırılacak sezonluk ferdi kaza sigortası da TFF tarafından karşılanacak. Böylece her takıma yapılan destek miktarı 35 bin lirayı bulacak. 

YORUM EKLE

banner137

banner138