Ablalarının izindeler

Yalova Yıldız Bayanlar Mahalli Liginde şampiyon olan Çiftlikköy Belediyesi Yıldız Bayan Voleybol Takımı, Türkiye Şampiyonası Bölge Müsabakaları kapsamında ikinci karşılaşmasını da kazanarak yarı finalleri büyük ölçüde garantilemiş oldu.

Ablalarının izindeler
Kocaeli grubunda yer alan Çiftlikköy’ün sultanları ikinci müsabakasında ev sahibi Karamürsel Belediyesi’ni 3-1’lik skorla mağlup ederek 2’de 2 yaptı.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından organize edilen Yıldız Bayanlar Şampiyonası Bölge müsabakalarında Yalova’yı temsil eden Çiftlikköy Belediyespor, Karamürsel Grubu’ndaki ikinci karşılaşmasından da galip ayrıldı. Turnuvada ki ilk karşılaşmasında Endüstri Meslek Lisesi Spor Kulübü’nü 3-0’lık rahat sonuçla geçen temsilcimiz, ikinci maçında ev sahibi Karamürsel Belediyesi ile kozlarını paylaştı.

Mücadelenin ilk setini 25-20 alan Kırmızı Siyahlılarımız, setlerde 1-0 öne geçti. İkinci sette ev sahibi Karamürsel daha deri toplu görüntü çizdi ve 25-15’lik skorla seride durumu 1-1’e getirdi. Üçüncü sette oyunun kontrolünü elinde bulunduran Mihrican Deviren’in öğrencileri, seti 25-21 aldı ve 2-1 öne geçti. 4. ve son sette de avantajını koruyan Çiftlikköy Belediyespor, 25-20’lik skorla müsabakadan 3-1 galip ayrıldı.

Çiftlikköy, Karamürsel Grubu’ndaki son maçında galibiyeti olmayan Çanakkale Belediyespor’dan 1 set alsa bile yarı finalleri yükselmeye hak kazanacak.

YORUM EKLE

banner137

banner138