Akköy Sahasında Bölgeye Önemli Katkı Sağlayacak

Yalova amatörü yeni bir sahaya daha kavuşuyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda onaylanan Akköy sahasında çalışmalar aralıksız sürüyor. Akköy sahası bittiğinde Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçlarına da ev sahipliği yapabilecek kapasitede olacak.

Akköy Sahasında Bölgeye Önemli Katkı Sağlayacak

Kani Gülver başkanlığındaki Mavi Beyazlı ekipte yönetim kurulu kolları sıvayarak ekip sahanın kazandırılması için yoğun çaba sarf ederken, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Termal Kaymakamı Vehbi Bakır, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon’u köyde ağırlayarak sahanın önemini aktarmıştı. Hızlı bir şekilde devam eden çalışmalar kapsamında Yalova ve Akköy saha ve tesislere kavuşacak.

“Ana hedefimiz gençliğe hizmet”

Akköyspor Futbol Şube Sorumlusu Ersoy Atik,” Akköyspor yönetimi olarak gençlerimize hizmet etmektir. Yapımına başlanan sahamıza kavuşmamızla birlikte hem Akköylü hem de çevre de bulunan gençlerimiz için hizmet edeceğiz. Hem güçlü hem de üretken bir altyapımız olacak. Yalova’mızın Milli takımı Yalovaspor’a ve Türk sporuna önemli sporcular kazandırmak ana hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.

“Ciddi gelir kapısı olacak”

Futbol sahasının bölgeye ekonomik katkı da sağlayacağını belirten Atik,” Sahamız Bölgesel Amatör Lig (BAL) maçlarına ev sahipliği yapabilecek kapasite de olacağı için Termal’de bulunan otellerimizde ve esnafımız kamp için bu bölgeyi seçen takımlardan ciddi bir gelir kapısı elde edecek. Bu yatırımlar için ödenek tahsis eden Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet M. Kasapoğlu'na, destekleri için Milletvekillerimiz Meliha Akyol ve Ahmet Büyükgümüş'e şükranlarımızı sunarız” diyerek sözlerine nokta koydu.

YORUM EKLE