“Akköyspor Bizim Sevdamız”

Yalova’nın başarılı köy kulüplerinden Akköyspor’un Kani Gülver başkanlığındaki yeni yönetimi seçimlere sıkı hazırlanıyor.

 “Akköyspor Bizim Sevdamız”

“Akköyspor Bizim Sevdamız” sloganıyla yola çıkan yönetici ekibi önümüzdeki haftalarda yapılacak seçimlerle yönetimi devraldıktan sonra tesisleşme ve altyapı için önemli adımlar atmaya geliştirdikleri projeleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Yeni yönetimde başkan adaylığını açıklayan Kani Gülver’in yönetiminde Erdem Yeğit, Mustafa Gülsoy, Ersoy Atik, Kemal Talaybaş, Baki Yeğit, Sami Karataş, İsa Cankurt, Atıf Gülsoy, Özgür Eroğlu gibi isimler yer alırken genel kaptanı ve altyapı sorumlusu olarak Yalova futbol camiasının yakından tanıdığı Onur Gülver bulunuyor.

Pandemi nedeniyle ertelenen Akköyspor seçimleri öncesinde başkan Adayı Kani Gülver’in yanı sıra Mustafa Gülsoy, Baki Yeğit ve Onur Gülver projeleri hakkında açıklamalarda bulundular.

“Tesisleşme ve altyapı önceliğimiz”

Akköyspor Başkan adayı Kani Gülver, “Uzun yıllar Yalova’nın başarılı amatör kulüpleri olan Doğanspor, Gaziosmanpaşa, Akköyspor’da futbol oynamış ve amatör sporun içinden gelen spor kulüplerinin sorunlarını bilen bir isim olarak bayrağı devralıyoruz. Akköyspor Kulübü’nün kuruluşundan bugüne kadar gelmiş idarecilerimizin bize bıraktıkları bu koltuğu vizyon ve misyonumuzla değerli yöneticilerden oluşan kadromuzla kulübümüzü ileriye taşıyacağız. İlk hedefimiz tesisleşmedir. Bununla birlikte altyapımızı sağlam temeller üzerine atacağız. Amatör sporun kronik sorunlarını çözüp A takım seviyesine altyapımızdan yetişen sporcularımızı yetiştireceğiz. Yeni yönetimimizle birlikte tecrübelerimizi uygulama adına başkan adaylığımızı koyduk. Rabbim bu yolda ekibimizle birlikte başarılı olmayı nasip etmesini temenni ediyoruz” diyerek sözlerine nokta koydu.

“Akköyspor kendi sahasına kavuştuğu takdirde büyük işlere imza atacak”

Yeni yönetimde ikinci başkanlık görevini üstlenecek olan Mustafa Gülsoy,” Gerek kaptanlığını gerekse yöneticiliğini yaptığım Akköyspor’umuzun bu güçlü yönetim kadrosunda bana sunulan teklifi seve seve kabul ettim. Akköyspor olarak Yalova’mızın marka kulüpleri arasında yer alan en sempatik kulüptür. Gerek yerli sporcularıyla, gerekse yaptığı transferler ile Yalova’daki spor camiasına ciddi katkıları olmuştur. Yeni yönetimdeki kardeşlerim kaliteli ve futbolu bilen isimlerdir. Onların bu heyecanlarını sahipsiz bırakamazdım. Kulübümüz özellikle Onur Gülver, Aşkın Özer ve Anıl Dönmez kardeşlerimin güzel çalışmalarıyla son iki yılda altyapı kategorilerinde ciddi işlere imza attılar. Kendilerini tebrik etmekle birlikte bu yolda her daim birlikte yürüyeceğimizin sözünü veriyorum. Bunun yanı sıra Akköy sahasının tamir ve tadilatıyla yakından ilgilenen AK Parti İl Genel Meclis üyesi İsmail Akar ve Hüseyin Akalın’a, MHP İl Yönetim Kurulu üyesi Yetkin Durak’a, Akköy muhtarı İbrahim Talaybaş ile azaları Vahdet Koçan ile Fatih Dönmez’in yanı sıra diğer azalara şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum. Akköyspor’un elzem sorunu resmi müsabaka seviyesinde kendi sahasına kavuşmasıdır. Akköyspor kendi sahasına kavuştuğu takdirde büyük işlere imza atacaktır. Bunu başaracak ehil kadromuz ve ekibimiz hazırdır. Yetkili mercilerden isteğimiz Akköyspor’un tesise kavuşmasıdır. Gerek bölgenin gerekse köy gençlerinin faydasına olacağına inandığım bu saha ve tesisin köyümüze kazandırılması öncelikli isteğimizdir” açıklamasını sonlandırdı.

“Güçlü Akköyspor Geliyor”

Mavi Beyazlı ekibin Başkan Yardımcısı Baki Yeğit,” Akköyspor’umuz yeni ve güçlü yönetiminde bana bu görevi layık gören değerli üyelerimize teşekkür ediyorum. Akköyspor olarak büyük bir camiayız. Akköy tarihi olan bir köydür. Gerek barındırdığı tarihi gerek turizme yatkın olan yerleşimi gerekse coğrafi konumuyla Termal’in parlayan yıldızıdır. Nüfus neredeyse beş bini geçmek üzeredir. Her geçen zamanda büyük gösteren Akköy’e ivedi ile bir saha yapılması mecburdur. Gerek kendi köyümüzün gerekse komşu köylerimizin gerekse Termal’e misafir olarak gelen tatilcilerin faydalanabileceği suni çim standartlarındaki sahamıza kavuşmamız bizim için ve bölgemiz için çok önemlidir. Yetkili mercilerin bizi göz ardı etmeden buna destek vermelerini kulüp olarak arzu ediyoruz. Gençlerimiz Akköy’ümüzün Termal’imizin, Yalova’mızın ve ülkemizin geleceğidir. Bugün Yalova’da 70 tane altyapı lisansına sahip liglere 2-3 kategoride katılım gösteren tek köy kulübü Akköyspor’dur. Bu durumun görmezden gelinmemesini rica ediyorum. Çünkü bu sayıyı her geçen gün arttırıyoruz. Bugün belediye takımları bile altyapıya sahip değil iken, Akköyspor kendi çabalarıyla 2-3 kategoride amatör liglere katılım sağlıyor. Bu özverili çalışmanın en büyük pay sahibi Onur Gülver’e teşekkür ediyorum.  Akköyspor genel kaptanımız ve altyapı sorumlumuz Onur Gülver’i yalnız bırakmayan amatör ruhla ve heyecanla hareket eden Aşkın Özer ve Anıl Dönmez kardeşlerimi de ayrıca kutluyorum. Bizler Akköy halkının tam desteğini almış bir yönetimiz. Seçim sonrasında her çalışmamız şeffaf ve samimiyet içerisinde olacak. Çok çalışıp büyük işlere imza atacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Önceki başkanımız Enver Doğruyol’a emekleri ve mücadelesinden ötürü fesih olmaya giden bir kulübü tek başına ayakta tutup bu noktalara kadar getirdi. Gerek yönetimim gerekse Akköy halkı adına kendisine son teşekkürlerimizi sunuyoruz. Akköyspor güçlü yönetimi ile gümbür gümbür geliyor” diye konuştu.

“Spor Kompleksi Akköy’e Yakışır”

Akköyspor Genel Kaptanı ve Altyapı Sorumlusu Onur Gülver,” Termal ilçesinin orman, kaplıca ve turizm noktası olmasıyla Akköy’ün mesafe yakınlığın kesinlikle birleştirilerek büyük yüzölçümlü ve geniş toprak arazisi iyi değerlendirilmelidir. Bugün Termal’de bir çok otel boş vaziyette bekliyor. Bu durum ilçe için büyük bir ticari kayıp. Otellerin boş olmasının sebepleri arasında hiçbir spor kompleksinin ve antrenman sahasının dahi olmamasıdır. Bugün Antalya’ya gidenler iyi bilir. Futbol takımlarının kamp için neden Antalya’yı seçildiğini, fakat Akköy halkı belediye başkanı ve meclis üye seçimlerinde oy kullanamadığı için bu zaman kadar Termal ilçesine yapılan yatırımlardan hiçbir destek alamayan bir yer olarak göze çarpmaktadır. Siyasi partiler nerden oy alıyorlar ise o noktaya yatırım yaparız anlayışla hareket ettikleri için Akköy bugüne kadar hep atıl kaldı. Su, yol ve diğer örnekler gibi. Asıl yaşam ihtiyaçlarının karşılanmasını saymıyorum. Tabi ki sorunun başlangıç noktası siyasi yatırımlarla ve oy beklentilerine dayandığı için Akköy köyünün Termal ilçesine kazandıracakları bugüne kadar hiç gündem olmamıştır. Hatta böyle bir proje de bakanlık nezdinde onansa bile gereksiz yatırım denilerek belki de engellenmiştir. Benim önerim şudur. Kesinlikle Akköy’e bir sahanın ve spor kompleksiyle birlikte Termal’e kazandırılmasıdır. Sentetik çim sahası olan ve mini antrenman sahalarına sahip, kondisyon salonu, mini antrenman havuzu olan bir tesis Akköy’e değil lütfen burası yanlış anlaşılmasın Termal ilçesine kazandırılmalıdır diye düşünüyorum. 2021 yılına girdiğimiz şu dönemde küçük düşünülmemeli böylesine büyük bir spor tesis Termal’e ve Yalova’mıza yakışacak bölge esnafının da faydalanacak diye düşünüyorum” dedi.

YORUM EKLE