Altınova, Türkiye Şampiyonası'nda

2017- 2018 sezonu U16 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarında ilimizi temsil edecek olan Altınova Belediyespor Düzce grubunda mücadele edecek. Yalova’da da ilk tur heyecanı yaşanırken bu sezon 65 ilden 111 takımın katılım gösterecek.

Altınova, Türkiye Şampiyonası'nda

Müsabakalar 6’şar takımlı 15 grupta ve 5 takımlı 1 grupta 05 - 08 Nisan 2018 tarihlerinde, 4’er takımlı 4 grupta ise 06 – 08 Nisan 2018 tarihlerinde olmak üzere toplam 20 grup merkezinde oynanacak. 1. Kademe maçlarına Yalova’nın yanı sıra İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, Bolu, Balıkesir, Düzce, Aydın, Muğla (Fethiye), Uşak, Osmaniye, Adana, Kayseri, Yozgat, Çorum, Karabük, Ordu, Giresun, Bayburt ve Batman grup merkezleri ev sahipliği yapacak. 1. kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olacak 20 takımın katılımıyla 4 grup merkezinde 2.kademe müsabakaları oynanacak.2.kademe müsabakaları sonunda gruplarında birinci olan 4 takım, final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

“Altınova’nın rakipleri belli”

Yalova U-16 Ligi şampiyonu Altınova Belediyespor, Düzce’de Kocaeli ekipleri Hisareyn ve İzmit Gençlerbirliği, Bursa takımı İnegölspor, Balıkesir’den Susurluk 5 Eylül ve Sakarya’dan Tüvasaş Demirspor ile birincilik mücadelesi verecek.

Yalova grubunda ise 2 İstanbul, 2 Bursa, 1 Sakarya ve 1 Tekirdağ takımı mücadele edecek. 5-8 Nisan arası yapılacak maçlarda Sultangazispor ve Yeşil Ilgazspor, Bursa’dan Fethiye İdmanyurdu ve Yeni Karamanspor ile Sakarya’dan Adapazarıspor ve Tekirdağ’dan Kapaklıspor üst tura yükselmek için ter dökecek.

YORUM EKLE