Anadolu Yıldızlar Ligi Finallerini İki Madalyayla Tamamladık

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 2021-2022 yılı faaliyet programında yer alan ve büyük çekişmeye sahne olan Anadolu Yıldızları Ligi (ANALİG)karate final müsabakalarını Yalova iki madalyayla noktaladı.  

Anadolu Yıldızlar Ligi Finallerini İki Madalyayla Tamamladık

Hatay’ın İskenderun’un ilçesinde bulunan İskenderun Spor Salonunda düzenlenen ANALİG final müsabakalarına 2008-2009-2010 doğumlu 35 ilden 250 kadın ve erkek sporcu yer aldı.

Yalova adına mücadele eden sporculardan Yağmur Tanın Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya kazanırken, Ömer Güney’de Türkiye üçüncüsü olup turnuvayı bronz madalyayla noktaladı.

Müsabakaların son gününü Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Hatay İl Gençlik ve Spor Müdür Vekili Cengiz Köseoğlu, İskenderun Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz’de takip ederken sporculara madalyalarını takdim etti.

İskenderun Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, açılışta yaptığı konuşmada, 35 ilden 250 sporcuyu ağırlamaktan dolayı heyecanlı olduklarını ifade ederek, "Buradan milli sporcu, Avrupa ve dünya şampiyonu olacak gençlerimiz çıkacaktır. Bu anlamda önemli bir lig. Geleceğimizin teminatı pırıl pırıl yüzleri gülen gençlerimiz burada. En büyük kazanımımız gençlerimiz" dedi.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE