Atatürk’ün ve Bahçeşehir’in raketleri Çanakkale’de

Yalova Şampiyonu olan Yalova Atatürk İlkokulu Küçük Erkek Masa Tenisi Takımı ile Bahçeşehir Koleji Küçük Bayan Masa Tenisi Takımı Çanakkale’de yapılacak olan Bölge Şampiyonası’na katılmak için bu ile gittiler.

Atatürk’ün ve Bahçeşehir’in raketleri Çanakkale’de
 9-11 Nisan tarihleri arasında Çanakkale’de düzenlenen ve 16 ilden, 16 erkek ile 16 bayan takımın mücadele gösterdiği Bölge Şampiyonası’nda Yalova’yı erkeklerde Atatürk İlkokulu ve bayanlarda da Bahçeşehir Koleji Yalova’yı temsil edecek.

16 takımın 4’erli 4 gruba ayrıldığı Bölge Şampiyonası’nda gruplarında ilk 2 sırayı elde edecek ekipler, bir üst tura çıkacak. Grup müsabakalarının ardından eleminasyon sistemiyle takımlar, şampiyonluk yarışında bulunacak.

Erkeklerde Atatürk İlkokulu’nun yer aldığı grupta Kütahya, Edirne ve Düzce temsilcileri mücadele gösteriyor. Bayanlarda ise Bahçeşehir Koleji’nin grubunda Zonguldak, Kırklareli ve Tekirdağ takımları yer alıyor. Maçlar sonrasında erkeklerde ve bayanlarda ilk 3 sırayı elde edecek ekipler, 27-29 Mayıs tarihleri arasında Malatya’da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak. Çanakkale’de mücadele eden temsilcilerimizin kafilesinde antrenör olarak Hüseyin Nergis, Dilara Özyılmaz ve Bayram Ali Yıldız gibi isimler bulunuyor.

YORUM EKLE

banner137

banner138