Bakan Kasapoğlu’ndan Sporculara Müjde

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan 81 ilde yaşayan sporculara müjde geldi.

Bakan Kasapoğlu’ndan Sporculara Müjde

Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine gönderilen yazıda 4 Mayıs 2020 tarihinden itibaren alınan tedbirler ve sosyal mesafe kuralına uymak kaydıyla atıcık(Trap-Skeet), atletizm, badminton (açık alan), binicilik, golf, kürek, kaykay, kano, okçuluk, plaj voleybolu, tenis ve yelken branşlarında belirli sayıda Milli sporcunun açık spor tesislerinde antrenman yapmalarına imkan sağlanmasını ayrıca 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'na kota alan milli sporcular, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında kapatılan spor tesislerini kullanabileceği açıklandı.

Bu kapsamda ilimizde yaşayan Milli sporcular, Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün tesislerini kullanabilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatıyla milli sporcular için kullanıma açılan spor tesislerinde, sporcular istedikleri zaman bireysel olarak antrenman yapabilecek. Milli sporcuların evlerine yakın olan tesislerde antrenman yapabilmeleri için tüm imkânları seferber edilmesi talimatını veren Bakan Kasapoğlu, sporcuların çalışmalarını da yakından takip edilmesini istedi.
"Oyunların ertelenmesini asla kayıp olarak görmüyoruz"
Bakan Kasapoğlu, Tokyo Olimpik ve Paralimpik Oyunları'nın 2021 yılına ertelenmesini asla kayıp olarak görmediklerini vurguladı. Sporculardan asla endişeye ve karamsarlığa kapılmamalarını isteyen Bakan Kasapoğlu, "Sporcularımız, Tokyo için uzun zamandır çok ciddi gayret gösteriyorlar. Buna bizzat şahidim. Bu erteleme sonunda sporcularımızın emekleri zayi olmayacaktır. Hatta, daha çok madalya ve daha üstün performansla bu süreci taçlandırmak için ek süre olarak görüyorum. Önümüzdeki yıl daha güçlü bir şekilde ülkemizi, şanlı bayrağımızı ve milletimizi hep birlikte temsil edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE

banner137

banner138