Balkaş Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Tarafından Görevlendirildi

Yalova’nın başarılı kulüp başkanı ve antrenörlerinden S. Tamer Balkaş Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu tarafından Yalova İl Temsilcisi olarak görevlendirildi.

Balkaş Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu Tarafından Görevlendirildi

Türkiye Ayak Tenisi Federasyonu, 5 derneğin 29 Mart’ta Manisa’da bir araya gelmesiyle kuruldu. Çalışmaların hızlandırılması için temsilcilikler belirlendi. Yalova İl Temsilcisi ise Çiftlikköy Kültür Spor Kulübü Başkanı ve Futbol Antrenörü S. Tamer Balkaş oldu.

“Amacım bu sporu Yalova’da bu işe gönül verenlere destek olmak”

Yalova İl Temsilcisi S.Tamer Balkaş, “Amacımız, yeni kurmuş olduğumuz federasyon çatısı altında bu branşın yurt içi ve yurt dışında her kesimden insanın rahatlıkla oynayabileceği bir oyun haline getirmek. Yaygınlaşmasını sağlamak ve gençlerimizin bu branş ile tertiplenen çeşitli organizasyonlar, turnuvalar ile gelişimlerine katkılar sağlamaktır. Hedefimiz, bu sporu gelişmekte olan sporlar federasyonu ve okul sporları federasyonu kapsamına alınmasını sağlayarak devletimizin desteğini alarak daha kaliteli ve sürdürülebilir hizmetlerin sunulmasıdır. Ayak tenisi, yaygınlaşarak yükselen bir branş olma yolunda hızla ilerliyor. Amacım bu sporu Yalova’da bu işe gönül veren arkadaşlarımla ekipler olusturarak daha geleneksel hale getirip her yaştan insanı bu oyunla tanıştırıp oynatmak ve branşın gelişimine katkılar sağlamaktır” diye konuştu.

“İlçelerimizde temsilcilikler kuracağız”

Yalova’da yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme yapan Balkaş, “Haziran ayı içerisinde bir sıkıntı olmazsa şayet Yalova’da veya çevre illerde bir sertifika eğitimi yapılacaktır. Eğitimin içeriği uluslar arası ayak tenisi oyun kuralları, temel eğitimi, hakem işaretleri ve organizasyon şemaları vb. olacaktır. Ayaktenisinin Türkiye’ye ve Yalova’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Yalova Spor kenti, Yalova turnuva kenti olacak diyoruz. ASKF, belediyeler vb. ildeki tüm paydaşlarla koordineli çalışmalar yaparak geleceğin sporcularını yetiştirmek ve ayaktenisini yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu bağlamda Ayak Tenisi Federasyonu Başkanı Mustafa Sungur‘a, Başkan Yrd.Oğuz Özer’e, yönetim kurulu üyelerine ve ismini sayamadığım bu işin tüm gönüldaşlarına teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE