“BAL’nin oynanmasını istiyoruz”

Yalova’nın en genç profesyonel futbolcularından olan Mertcan Dursun, Bölgesel Amatör Lig(BAL)’n alınan önlemler çerçevesinde oynanmasını istediğini söyledi.

“BAL’nin oynanmasını istiyoruz”

Geçen sezon Kadıköyspor ile harikalar yaratan sonrasında ise Çengelköy ile şampiyonluk yaşayan genç futbolcu, 7 aydır amatör futbolcular olarak maddi ve manevi zorluklarla karşı karşıya kaldığının altını çizdi.

“BAL’nin yeri farklıdır”

Mertcan Dursun,” Uzun bir süredir futbola açız. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi mücadelenin yanı sıra Fair-Play’ı sahada yansıtmayı bekliyoruz. Koronavirüs yüzünden yaklaşık 7 aydır futbol oynamıyoruz. Ben ve benim gibi akranlarım, ağabeylerim Bölgesel Amatör Ligin oynanmasını bekliyoruz. Gelinen noktada hem maddi hem de manevi olarak çok yıprandık. Türkiye’nin birçok noktasında futbolcu arkadaşlarımın sesine birçok kulüp ses verdi. Sayısı 100’ü aşan kulüp Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun tavsiye yazısına olumlu yanıtladılar. İnşallah olumlu adımlar atılacak ve bu lig bu sezon oynanacak. Bölgesel Amatör Ligin oynanması önemli çünkü bizim gibi genç oyuncular için burası kendini ispatlama ve sıçrama noktasıdır. Ağabeylerimiz için de BAL hem evine ekmek götürme hem de tecrübelerini ve birikimlerini bizlerle paylaşma yeridir. Bu yüzden Bölgesel Amatör Ligin önemi farklıdır. TFF’de görev yapan değerli büyüklerimiz gerekli adımları atarak bu lig için transfer dönemi, başlangıç tarihlerini bir an evvel açıklayacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 13:19
YORUM EKLE

banner137

banner138