“Biz Zoru Seviyoruz”

Zor bir sezonun kendilerini beklediğini söyleyen HDİ Sigorta Yalova VİP Başantrenörü Furkan Sağlık, geçen sezon Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde Play-Off finali oynadıklarına dikkat çekerek,” Ancak biz zoru seviyoruz” dedi.

“Biz Zoru Seviyoruz”

82-70 kaybettikleri sonrasında değerlendirmelerde bulunan başarılı koç, enerjilerini takımın tamamına yaymaları gerektiğine de vurgu yaptı.

“Zor bir sezon bizi bekliyor”

82-70 kaybedilen Elazığ maçı sonrasında HDİ Sigorta Yalova VİP Başantrenörü Furkan Sağlık,” Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Pota altında rakip takımın yabancı uzununu savunamadık. O bölümde fark beklediğimizin üzerine çıktı. Devamında yaptığımız yarı saha baskı ve hücumda oynadığımız tempolu oyunla tekrar maça bir denge getirdik. Bu duruma rağmen devre arasına 7 sayı farkla geride girmiş olduk. İkinci yarıda, üçüncü periyot bölümünde yeniden bir düşüş yaşadık. Maçın sonuna doğru toparladık ama gücümüz müsabakası kazanmaya yetmedi. Oyun genelinde pota altından yediğimiz 54 sayı maçın kaderi oldu. Devamında rakip takım benchten 18 sayılık katkı alırken; biz sadece bundan 4 sayı katkı alabildik. Bu anlamda enerjimizi takımın tamamına yaymamız gerekiyor. Zor bir sezon bizi bekliyor. Ancak biz zoru seviyoruz. Başarmak için elimizden geleni yapacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUM EKLE