Buse ve Rahime İslami Dayanışma Oyunları’nda Ter Dökecek

Yalova Tersaneler Spor Kulübü’nün iki Milli yıldızı Buse Tosun Çavuşoğlu ve Rahime Arı, 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda madalya arayacak. Konya’nın ev sahipliği yaptığı organizasyon için Türkiye Güreş Federasyonu(TGF) Kadın Milli Takım Kadrosunu açıkladı. 10 sporcunun yer aldığı kadroda Yalova’dan iki isim bulunuyor.

Buse ve Rahime İslami Dayanışma Oyunları’nda Ter Dökecek

Dünyada hoşgörünün ve maneviyatın başkenti olarak bilinen Konya, sporun da başkenti olma yolunda belki de en büyük adımını, ev sahipliği yapacağı 5.İslami Dayanışma Oyunları başladı.

9-18 Ağustos tarihlerinde arasında düzenlenecek bu özel organizasyonda güreş müsabakaları 10-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yalova Tersaneler Spor Kulübü’nden Buse Tosun Çavuşoğlu 72 kiloda ve Rahime Arı ise 53 kiloda Ay-Yıldızlı forma ile madalya arayacak. Efrahim Kahraman ve Hakkı Gürel’in başında olacağı Kadın A Milli takım kadrosunda ayrıca 50 kiloda Emine Çataloğlu, 55 kiloda Zeynep Yetgil, 57 kiloda Elvira Kamaloğlu, 59 kiloda Elmas Çelik, 62 kiloda Merve Karadeniz, 65 kiloda Yağmur Çakmak, 68 kiloda Aslı Demir ve 76 kiloda Mehtap Gültekin mindere çıkacak. Türkiye’nin kadın güreşinde mücadele edeceği 10 sıklette de madalya almasına kesin gözüyle bakılıyor.

ERDİNÇ BULUN

YORUM EKLE