Demir Bileklerimizden 3 Madalya Geldi

1-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Blagoevgrad şehrinde düzenlenen 38. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Yalovalı sporcularımız 1 Gümüş 2 Bronz madalyanın sahibi olmuştur. Yalova Bilek Güreşi Kulübü’nün sporcuları Emre Albaş genç erkekler 60 kilo sağ kolda gümüş madalya kazanırken, Dursun Önder ise master erkekler 80 kiloda sağ ve sol kolda bronz madalyaların sahibi oldu.

 Demir Bileklerimizden 3 Madalya Geldi

1-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Blagoevgrad şehrinde düzenlenen 38. Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda Yalovalı sporcularımız 1 Gümüş 2 Bronz madalyanın  sahibi olmuştur. Yalova Bilek Güreşi Kulübü’nün sporcuları Emre Albaş genç erkekler 60 kilo sağ kolda gümüş madalya kazanırken, Dursun Önder ise master erkekler 80 kiloda sağ ve sol kolda bronz madalyaların sahibi oldu.

Yalovalı sporcuları tebrik eden Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyon Başkanı Niyazi Kurt, Bulgaristan'a 120 kişilik bir spor kafilesi ile geldiklerini belirterek, 6'sı altın 33 madalya ile genel klasmanda ülke olarak dünya 4.'sü olduklarını söyledi.

Milli takım Teknik direktörü  ve Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bilek güreşi antrenörü Engin Terzi,” Gençlerin sporu sevmeleri ve azimle çalışmaları sonucu Milli Takıma bir çok sporcu veriyor ve madalyalar ile ilimize dönüyoruz, bu sporu Yalova’da yaymak ve ülkemizi temsil edecek yeni Dünya Şampiyonları çıkarmak için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Hedefimiz  olan madalya sayısına ulaşmanın gururu içerisindeyiz. Bize bu yolda desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE

banner137

banner138