DowAksa, Yalovaspor'un Geleceğine Sponsor Oldu

Türkiye’nin ilk ve tek Dünya’nın sayılı karbon elyaf üreticilerinden DowAksa, Misli.com 3. Lig 3. Grup yer alan Yalovaspor’a sponsor oldu. Dow Chemical Company ve Aksa Akrilik San. A.Ş'nin stratejik ortaklığıyla ilimizde faaliyet gösteren şirket 3 yıl boyunca alt yapısı ve genç takımı güçlendirilecek. DowAksa Yeşil Kırmızılı ekibin altyapısı için yıllık 700 Bin dolar yatırım yapacak.

DowAksa, Yalovaspor'un Geleceğine Sponsor Oldu

Hilton Garden Inn ev sahipliğinde Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalovaspor Başkanı Onay Tuna, DowAksa İcra Kurulu Başkanı ve Türkiye Genel Müdürü Douglas Parks, DowAksa ve kulüp yöneticilerinin katıldığı törende 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzalandı.

"Hedef futbol kulübü aracılığıyla Yalova'nın insanlarına ve gençlerine ulaşmak”

Yalova Valisi Muammer Erol, "Bu nedenle emek ve gayretle korunarak desteklenmeliler. Şehirde yaşayan herkesin bir sorumluluğu olduğuna inanıyorum. Biz de Yalovalı yöneticiler olarak, şehrin en önemli sanayi kuruluşlarının başında gelen DowAksa'nın bu gönüllü desteğine çok kıymet veriyoruz. Burada hedef futbol kulübü aracılığıyla Yalova'nın insanlarına ve gençlerine kendilerini ifade edebilecekleri mecra oluşturmak. Arzu edilen hedefe ulaşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

“Bu anlaşmayla altyapımızı güçlendirdik”

Yalovaspor Kulüp Başkanı Onay Tuna da DowAksa ve Yalovaspor arasında yıllık 100 bin dolar olmak üzere 3 yıllık sürecek bir sponsorluk anlaşması imzalamak üzere bir araya geldiklerini ifade ederek, "Amacımız kulübümüzü profesyonel lige çıkarmak ve gençlerimize sahip çıkarak alt yapımızı güçlendirip daha ileriye götürmek" diyerek sözlerini tamamladı.

"Yalovaspor geleceğe yürüyor"

DowAksa İcra Kurulu Başkanı ve Türkiye Genel Müdürü Douglas Parks,” DowAksa'nın hikayesi 2012 yılında Yalova'da başladı. Yarattığı ileri teknoloji, ürettiği yenilikçi çözümler ve olağanüstü çalışanları ile kısa sürede üretiminin yüzde 80'ini ihraç eden, Yalova ve Türkiye ekonomilerine önemli katkılar sağlayan, Türkiye'yi dünyanın sayılı karbon elyaf üreticileri arasına sokan tam entegre bir çözüm sağlayıcı ve -umuyoruz ki- Yalova'nın gurur duyduğu bir şirket haline geldi. Yalovalı tüm hemşehrilerimize bu başarı hikayesine verdikleri destek için teşekkür ederiz. Yalova, her alanda büyüyen bir şehir. Pek çok alanda gelişime açık bir kent. Biz DowAksa olarak bu şehre ve bu şehrin insanlarına derinden bağlıyız. Yalovaspor'a sponsor olarak ve bu genç oyuncuların geleceğine yatırım yaparak, inanıyorum ki yeni bir başarı hikayesine tanık olacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2021, 00:24
YORUM EKLE