Esenköy Lidere Direnemedi

Sivrihisar:3 Esenköy Belediyespor:0 Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Ligi 2. Gruptaki temsilcimiz Esenköy Belediyespor galibiyet hasretini sürdürdü.

Esenköy Lidere Direnemedi

17. Haftada Eskişehir deplasmanında lider Sivrihisar’ın konuğu olan Yeşil Beyazlı temsilcimiz rakibine 3-0 yenilerek Yalova’ya döndü. Fikret Uzun’un öğrencileri gelecek hafta Anadolu Üniversitesi’nin ligden çekilmesiyle maç yapmayacak.

Eskişehir Şehit Anıl Gül Spor Salonunda oynanan maça iki takımda etkili başladı. Kıran kırana geçen ilk setin son bölümlerinde basit hatalar yapan temsilcimiz 25-17 sonrasında maçta 1-0 geriye düştü. İkinci sete Fikret Uzun’un öğrencileri etkili başlasa da lider Sivrihisar takımı tecrübesini konuşturmayı başardı.

Namağlup şampiyon olmak isteyen Eskişehir ekibi bu seti de 25-14 kazanarak durumu 2-0’a getirdi. Üçüncü sette ise Esenköy Belediyespor oyundan düştüğü görüldü. Sayı bulmakta zorlanan temsilcimiz basit hatalar sonrasında farkın açılmasını önleyemedi. Sivrhisar takımı bu seti 25-7 kazanırken bu sezon temsilcimizi 3-0’lık skorla ikinci kez yendi.

YORUM EKLE