Esenköy’ün Sultanlarına Bursa’da Geçit Yok

Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Ligi 2.grupta mücadele eden Esenköy Belediyesi 2. Haftayı da mağlubiyetle kapattı. Sezona Tepebaşı Gençlik mağlubiyeti ile başlayan Yeşil Beyazlılar, Bursa’da Nilüfer Belediyesi’ne 3-0 yenildi.

Esenköy’ün Sultanlarına Bursa’da Geçit Yok

Nilüfer Belediyespor:3 Esenköy Belediyesi:0

Ligin ilk haftasını maç yapmadan (Bay) geçen Nilüfer Belediyespor, ligin 2. hafta maçında temsilcimiz Esenköy Belediyesi ile Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Bursa ekibi ilk sete harika başlangıç yaparken bir anda 7-0 öne geçti. Oyun kurmakta zorlanan Esenköy karşısında Nilüferli voleybolcular bu seti 25-8 kazanarak 1-0 öne geçti. İkinci sette Fikret Uzun öğrencileri toparlanırken Nilüfer Belediyesi’ne adeta kök söktürdü. Set sonunda basit hatalar yapan Esenköy 25-21 sonrasında 2-0 geriye düştü.

Üçüncü sette Esenköy Belediyesi oyuna ortak olmaya çalışsa da Nilüfer’in genç sultanları file önü üstünlüğünü elinde tutarak üçüncü seti de 25-20 kazanarak maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Temsilcimiz Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Ligi 2.grubun 3. Haftasını bay geçerken, Nilüfer Belediyespor ise Kilimli Belediyesi’nin ligde çekilmesiyle Bursa ekibi de maç yapmayacak.

YORUM EKLE