Fenerbahçe Basketbol Okulu Yalova’da Açıldı

İlimiz yeni bir basketbol okuluna daha kavuştu. Son dönemde oldukça popüler olan basketbol branşında Yalova Fenerbahçe Basketbol Okulu faaliyetlerine Eylül ayında başladı. Başarılı antrenör Murat Saltan ve Mustafa Toprakçı amaçlarının Yalova’dan hem Fenerbahçe’ye hem de Milli takımlara sporcu kazandırmak olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Basketbol Okulu Yalova’da Açıldı

Kısa sürede yoğun talep gören Fenerbahçe Basketbol okulu 5 ila 16 yaş arasında erkek ve kız öğrencilere basketbol eğitimi veriyor. Hedeflerinin ise Yalova’da basketbolu seven çocuklara ulaşmak olduğunu söyleyen koordinatör Murat Saltan, Milli takımlara Yalova’dan başarılı sporcular yetiştirmek istediğini belirtti.

“Hedefimiz Aynı Zamanda Basketbolu Sevdirmek”

Fenerbahçe’nin futbolda olduğu kadar Basketbolda da köklü bir geçmişi olduğunu söyleyen Murat Saltan, “yaklaşık bir ay önce kurulmamıza rağmen yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Basketbolu seven, gönül veren, idealleri olan öğrenci kitlesiyle yolumuza devam etmenin yanında; Yalova’da gençlere basketbolu sevdirebilmek ve geleceğin basketbol yıldızlarını ortaya çıkarmak istiyoruz. 5 ile 16 yaş arasındaki kız ve erkek öğrencilere temelden eğitim veriyoruz. Türk Kadın ve Erkek Basketbol Milli Takımlarına sporcular kazandırmak istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemil toprakcı
cemil toprakcı - 1 hafta Önce

tebrik ediyorum başarılar dilerim

Özkan Çakır
Özkan Çakır - 1 hafta Önce

İletişim bilgilerine nasıl ulasabilirim?