Gizem Yavuz Milli Takımda

Kadınlar Basketbol Süper Ligi(KBSL)’de Çankaya Üniversitesi forması giyen 1988 doğumlu Yalovalı basketbolcu Gizem Yavuz, A Kadın Milli Takım kampına davet edildi. 17-27 Haziran 2021 tarihleri arasında İspanya ile Fransa'nın ortaklaşa düzenleyeceği FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na katılacak A Kadın Milli Takımımız İstanbul’da toplandı.

Gizem Yavuz Milli Takımda

Türkiye’nin önemli takımlarında forma giyen Yalovalı oyuncunun yanı sıra Milli takım kampına Galatasaray’dan Asena Yalçın, Pelin Derya Bilgiç, Kuanitra Holingsvorth, Meltem Yıldızhan, Sude Yavaş, Bellona Kayseri Basketbol’dan Melis Gülcan ve Esma Ural Topuz, Beşiktaş JK’dan Melek Uzunoğlu, BOTAŞ’tan Bahar Çağlar Ökten ve Büşra Akbaş, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’nden Manolya Kurtulmuş ve Gökşen Fitik, Fenerbahçe Öznur Kablo’dan Sevgi Uzun, Olcay Çakır Turgut, Tuğçe Canıtez, Kiah İrene Stokes, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden Özge Yavaş ve Gizem Başaran Turan, İzmit Belediyespor’dan İnci Güçlü, Nesibe Aydın’dan Harika Gözde Eldaş, OGM Ormanspor’dan Şerife Alperi Onar, Arizona Wildcats’tan Derin Erdoğan ve Saint Louis Billikens’ten Zeynep Şevval Gül davet edildi. A Kadın Milli Takımının başında ise Ceyhun Yıldızoğlu olacak. A Kadın Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Türkiye’de iki hazırlık maçı yapacak. 25 Mayıs'ta saat 19.00'da Belarus ile mücadele edecek millilerimiz, 27 Mayıs’ta ise 16.00'da Rusya ile karşı karşıya gelecek. Müsabakalar Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak.

Avrupa Şampiyonası’nda Bosna Hersek, Slovenya ve Belçika ile birlikte C Grubu’nda yer alacak ve maçlarını Fransa’nın Strasbourg kentinde oynayacak olan A Kadın Milli Takımımız, 17 Haziran Perşembe günü ilk maçında TSİ 19.00'da Slovenya ile karşılaşacak. Millilerimiz ikinci maçında 18 Haziran Cuma günü Bosna Hersek ile TSİ 13.00’te karşı karşıya gelirken, gruptaki son maçında ise 20 Haziran Pazar günü TSİ 16.00’da Belçika ile mücadele edecek.

YORUM EKLE

banner138